UA / RU
Підтримати ZN.ua

Витік рутенія -106 міг статися через згорілий супутник – росЗМІ

Ця версія є найбільш пріоритетною, стверджують в РФ за фактом перевірки.

Супутник, який згорів в атмосфері міг стати джерелом радіоактивного ізотопу рутенія-106, сліди якого були зафіксовані в Росії і низці країн Європи, повідомляють росЗМІ, посилаючись на матеріали перевірки міжвідомчої комісії за фактом викиду.

"Джерелом могло бути, в тому числі, згорання в атмосфері штучного супутника або його фрагмента, на борту якого перебувало джерело рутенія-106 з високою сумарною активністю", - сказано в документі.

За словами заступника директора Інституту безпечного розвитку атомної енергетики РАН Рафаеля Арутюняна, ця версія є самою пріоритетною.

Раніше у Росії підтвердили радіаційний викид над Уралом. "В місті Озерськ Челябінської області зафіксували "екстремально високий" рівень радіаційного забруднення поблизу ядерного комбінату "Маяк"", - такі дані опублікував Росгідромед. У свою чергу, комбінат "Маяк" заперечує причетність до забруднення атмосфери ізотопом рутеній – 106 і факт аварії на підприємстві.

Нагадаємо, раніше французькі вчені з Інституту ядерної та радіаційної безпеки (IRSN) виявили серйозний витік радіації, ймовірно, у Росії чи Казахстані. Мова йде про витік ізотопів рутенію-106. На думку вчених, це вказувало на аварію на ядерному об'єкті в одній з цих країн, і сталася вона в останній тиждень вересня і напочатку жовтня.

Зараз здоров'ю людей нічого не загрожує, однак у момент витоку могла знадобитися евакуація.

Наразі рутеній в атмосфері Європи не виявляється.