UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військовий корабель Австралії пройшов через Тайванську протоку поблизу Китаю

Нещодавно між суднами Китаю та Австралії сталася “сутичка” у водах виключної економічної зони Японії. 

Тайвань заявив, що військовий корабель Австралії пройшов через Тайванську протоку — вузьку водну артерію між островом та Китаєм. Про це повідомляє The Guardian.

Корабель увійшов у протоку в четвер, 23 листопада, і попрямував у південному напрямку. За словами Міноборони Тайваню, військові острова вели спостереження протягом усього часу проходу судна.

Читайте також: Тайвань повідомив про відновлення військової активності Китаю навколо острова

The Guardian пише, що це був корабель HMAS Toowoomba.

Кораблі австралійського флоту регулярно здійснюють транзитні маршрути через Тайванську протоку, використовуючи встановлені міжнародні судноплавні шляхи.

Військово-морський флот США відправляє судна через Тайванську протоку приблизно раз на місяць у межах так званих "рутинних" транзитів для підтримки свободи судноплавства. Пекін виступає проти таких маршрутів американських кораблів. 

Протягом останніх чотирьох років Тайвань скаржився на постійну військову активність Китаю навколо острова, особливо в протоці. 

За словами аналітиків, австралійський флот використовує Тайванську протоку, тому що це найкоротший шлях між Східно-Китайським і Південно-Китайським морями. Австралія наголошує, що поважає право всіх держав на свободу судноплавства відповідно до міжнародних норм.

Черговий прохід через протоку припав на складний час в австралійсько-китайських військових відносинах, коли обидві країни намагаються стабілізувати дипломатичні і торговельні зв'язки.

Читайте також: Прем'єр Австралії назвав візит до Китаю позитивним кроком для стабілізації напружених відносин

Минулого тижня Канберра поскаржилася на інцидент за участю китайського військового корабля і судна HMAS Toowoomba у виключній економічній зоні Японії. Австралія заявила, що деякі з її водолазів військово-морських сил дістали поранення унаслідок імпульсів гідролокатора китайського есмінця.