UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військові Тайваню провели ракетні навчання та випробували систему протиповітряної оборони 

Острів каже, що буде інтенсифікувати військові навчання.

У вівторок, 26 березня, Тайвань випробував свою протиповітряну оборону під час ранкових навчань з використанням ракет класу "земля-повітря", за участі повітряних, сухопутних і військово-морських сил. Острів заявив, що продовжуватиме інтенсифікувати навчання в умовах частої військової активності Китаю поблизу, повідомляє Reuters.

Командування ВПС Тайваню провело загальні навчання бойового плану протиповітряної оборони з використанням власних зенітно-ракетних комплексів Sky Bow та американських комплексів Patriot, разом із літаками й кораблями ВМФ.

Читайте також: Китай посилює тиск на Тайвань на тлі наближення інавгурації нового президента острова — Reuters

Навчання мали на меті "перевірити об'єднане бойове командування й управління протиповітряною обороною трьох видів військ". Військові Тайваню повідомили, що результати були "хорошими".

"На тлі  китайських літаків і кораблів, які часто вторгаються в навколишній морський і повітряний простір Тайваню, військово-повітряні сили продовжуватимуть збільшувати інтенсивність тренувань, щоб протистояти потенційним загрозам", - заявили у ВПС острова.

Речник Міністерства оборони Тайваню Сун Ліфан сказав, що хоча немає прямого зв'язку між тим, що він назвав рутинними щорічними навчаннями, такими як ці, і нинішньою напруженістю, загроза з боку Китаю продовжує зростати.

"Те, як збільшити наші загальні військові можливості - це дуже важливо", - заявив він журналістам.

Президент Тайваню Цай Інвень наглядає за програмою військової модернізації, в тому числі за розробкою нового обладнання тайванського виробництва. Значна увага приділяється військово-морським силам, які значно відстають за озброєнням і чисельністю від флоту Китаю.

Читайте також: Китай посилює "війну в сірій зоні”, щоб виснажити Тайвань — звіт Міноборони острова

Тайвань, який Китай вважає своєю територією, протягом останніх років скаржиться на військову активність Пекіна. Китай ніколи не відмовлявся від можливості застосування сили для взяття острова під свій контроль. Уряд Тайваню ж відкидає територіальні претензії Пекіна, заявляючи, що лише народ острова може вирішувати своє майбутнє.