UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військові РФ рекламують вакцину від ковіду попри незавершене тестування – Bloomberg

Російські вчені запевняють, що до кінця року зможуть виготовити 200 мільйонів доз вакцинны, третій етап досліджень якої ще навіть не розпочався. 

Завершено другий етап випробування вакцини проти нового корнавірусу, розробленої спільно з Міноборони Росії, повідомив перший заступник міністра оборони РФ Руслан Цаліков, який заявив, що перша російська вакцина «готова до застосування», пише Bloomberg.

Другу фазу закінчили напередодні. Цаліков сказав газеті «Аргументи й факти», що «імунітет пацієнтів розвивається», і що вони «почувають себе добре». Він не сказав, коли третя фаза великомасштабних випробувань відбудеться або коли виробництво вакцини може початися.

Випробування вакцини тривають, повідомляє російське агентство "Интерфакс" з посиланням на заяву міністерства охорони здоров'я.

«Вони всі біжать попереду самих себе», - сказав колишній керівник державного вірусологічного центру «Вектор» в Новосибірську Сергій Нетеса, який також працює над вакциною. «Третій етап ще не почався і навіть не оголошений. Причина, за якою вони так поспішають, абсолютно незрозуміла».

Армія розробляє вакцину з державним Інститутом Гамалія в Москві і Російським фондом прямих інвестицій. Випробування третього етапу, в яких візьмуть участь тисячі людей в Росії, Саудівської Аравії і Об'єднаних Арабських Еміратах, планується розпочати 3 серпня, а дистрибуцію вакцини можуть почати вже у вересні, заявив минулого тижня голова РФПІ Кирило Дмитрієв.

За словами Дмитрієва, Росія може виготовити у 2020 році 30 мільйонів доз у Росії та ще 170 мільйонів за кордоном, при цьому п'ять країн висловили зацікавленість у виробництві вакцини, а інші готові її виробляти.

Росія, яка посідає четверте місце в світі за кількістю заражених, прискорила процес тестування і фінансує виробництво вакцини ще до того, як підтвердиться її ефективність. Це відбувається на тлі глобальної гонки з пошуку захист від смертельної пандемії, яка несе економічний хаос. У розвинених країнах третя фаза випробувань зазвичай проводиться протягом декількох місяців, щоб краще зрозуміти ефективність препарату.

Перед цим агентство Bloomberg повідомляло, що ще у квітні представники політичної та бізнес-еліти Росії отримали доступ до експериментальної вакцини проти нового типу коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19. У Кремлі вже розповіли, що президент РФ Володимир Путін не робив таке щеплення. "Немає жодної вакцини, яка б завершила повний етап тестування. Главі держави, напевно, не зовсім добре, не сертифіковану вакцину вживати", - сказав речник Кремля Дмитро Пєсков.

Зазначимо, що минулого тижня США, Британія і Канада звинуватили Росію в спробі викрасти дані досліджень про розробку вакцини проти коронавірусу. Хакери, що входять до групи, відомої як APT29, the Dukes або Cozy Bear, намагаються отримати інформацію про дослідження, пов'язані з розробкою вакцини від коронавірусу в наукових центрах цих трьох країн, йдеться в спільній заяві офіційних представників. Але Москва спростувати такі звинувачення.

Зазначена хакерська група - це одна з двох російських шпигунських груп, яким вдалося проникнути в комп'ютери Національного комітету Демократичної партії США напередодні президентських виборів 2016 року.