UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військові Австралії вперше приєднаються до спільних командно-штабних навчань Японії та США

Союзники Вашингтона розвивають співпрацю на тлі зростання військової сили Китаю.

Японія та Австралія домовилися, що австралійські військові вперше в історії візьмуть участь у масштабних спільних командно-штабних навчаннях японських сил самооборони і збройних сил США. Про це повідомляє Kyodo.

Під час переговорів у Токіо міністр оборони Японії Мінору Кіхара і його австралійський колега Річард Марлз, зважаючи на зростання впливу Китаю в регіоні, пообіцяли посилити тристороннє співробітництво зі Сполученими Штатами в галузі безпеки.

Читайте також: Японія, США, Австралія та Філіппіни провели спільні військові навчання у Південно-Китайському морі

Збройні сили Австралії візьмуть участь у двох запланованих японсько-американських командно-штабних навчаннях наприкінці листопада і в лютому.

“Участь Австралії є життєво важливою з точки зору посилення функції командування і контролю серед японських, австралійських і американських збройних сил", - сказав Кіхара.

Глави оборонних відомств двох країн також привітали зроблене раніше оголошення про укладення угоди про спільний проект з розробки лазерних технологій між Міністерством оборони Австралії і японською корпорацією Mitsubishi Electric Corp.

Проект, в якому бере участь дочірня компанія Mitsubishi Electric в Австралії, покликаний допомогти австралійським військовим посилити спостереження та інші можливості.

Зустріч глав оборонних відомств Японії та Австралії відбулася в той час, коли дві країни, близькі союзники США, останніми роками поглиблюють партнерство у сфері безпеки на тлі посилення військового впливу Пекіна, особливо в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях. 

Читайте також: Війна Росії проти України оживила «привид НАТО» на Сході

У серпні набула чинності Угода про взаємний доступ між Японією і Австралією, яка уможливила швидке відправлення військовослужбовців між двома країнами і послабила обмеження на транспортування зброї і матеріалів для спільних навчань та операцій з ліквідації наслідків стихійних лих.   

Обидві країни входять до складу "четвірки" разом зі Сполученими Штатами та Індією. Група спрямована на зміцнення співпраці в різних галузях, таких як економіка, і розглядається як противага Китаю, особливо в період посилення китайсько-американського суперництва.