Ізраїль направив війська та танки у північну частину Сектору Газа під час так званої другої фази військової операції. Як повідомляє Bloomberg з посиланням на поінформовані джерела, кампанія триватиме від шести тижнів до шести місяців.
Мета, за словами офіційних осіб, відрізняється від попередніх конфліктів із Сектором Газа. Уряд хоче знищити ХАМАС як організацію та забезпечити, щоб сектор Газа більше не був джерелом антиізраїльського насильства, заявили офіційні особи, які попросили не називати імен під час обговорення делікатних питань.
Крім того, США та інші союзники чинять тиск на Ізраїль, щоб той конкретизував свої цілі, а також надав бачення того, що станеться далі.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявляє, що наземна операція сприятиме звільненню заручників, чинячи тиск на лідерів ХАМАС, щоб вони припинили вагатися.
Амос Ядлін, колишній директор військової розвідки, заявив журналістам на телеконференції, що в цілі Ізраїлю входить вбивство щонайменше 10 000 ополченців ХАМАС із загальної кількості близько 30 000. За словами офіційних осіб, служби безпеки створили групу, завданням якої буде переслідування кожного лідера ХАМАС, який брав участь у нападі 7 жовтня. За даними військових, декого вже вбито. Це перегукується з тим, що зробив Ізраїль після літніх Олімпійських ігор у Мюнхені 1972 року, коли палестинські бойовики взяли до заручників ізраїльських спортсменів, що призвело до загибелі багатьох із них. Ізраїль відправив кілерів у всьому світі, щоб знищити тих, хто спланував та здійснив цей напад.
Інша мета, яка широко обговорюється, полягає в тому, що Ізраїль не поверне весь сектор Газа тому, хто зрештою правитиме замість ХАМАС. За словами кількох чиновників, уряд планує створити буферну зону, щоб запобігти повторенню атак.
"Ми не хочемо окупувати і контролювати два мільйони палестинців", - сказав Ядлін. «Якщо ми хочемо, щоб кібуци та міста у західному Негеві повернулися, нам потрібна буферна зона».
Протягом останніх двох тижнів, частково через тиск США та Європи, Ізраїль обмежився інтенсивними бомбардуваннями з повітря, моря та артилерії, що призвело до загибелі тисяч палестинців, зокрема, деяких високопоставлених військових лідерів ХАМАС.
У Білому домі вбачають «підвищений ризик» розширення військового конфлікту на Близькому Сході – тому, що іранські проксі-сили продовжують атакувати американські війська, що дислоковані в регіоні.