UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війська НАТО провели навчання в Польщі біля кордонів РФ та Білорусі

Дії солдатів під час навчань складалися, крім іншого, з форсування водної перешкоди в поєднанні з приземленням і реагуванням на масові заходи.

У навчаннях поблизу польського населеного пункту Плочично – Тартак в  Підляському воєводстві взяли участь 2 тисячі військовослужбовців підрозділів Сухопутних військ, Повітряних сил, Сил спеціального призначення, Сил територіальної оборони та інших сил, які входять до складу Батальйонної бойової групи НАТО. Також задіяно 1000 одиниць бойової техніки та матеріально-технічного забезпечення, йдеться на сайті Міноборони країни.

Основна сила EFP (Enhanced Forward Presence Battle Groups –  Розширена передова присутність НАТО, ред.)  складається з чотирьох багатонаціональних батальйонів, розгорнутих у Польщі, Литві, Латвії та Естонії. 

Читайте також: Столтенберг оцінив ймовірність інтеграції української ППО в систему оборони НАТО
 

Дії солдатів під час навчань включають, серед іншого, форсування водної перешкоди "в поєднанні з приземленням і реагуванням на масові заходи".

Основний епізод навчань з однойменною до дислокації назвою Tumak 22, є наймасштабнішим навчальним проектом 16-ї механізованої дивізії у 2022 році, яка відповідає за безпеку північно-східного кордону Польщі, деталізують у матеріалі.  

Читайте також: НАТО передало Україні глушники для захисту від російських БПЛА

Бійці готові відповідати за безпеку східного флангу НАТО, – сказав діючий міністр оборони Маріуш Блащак.

Як ми раніше повідомляли, він також підняв питання безпеки в регіоні та військової підтримки України і так оцінив передачу систем  Patriot:

“Розміщення німецьких пускових установок Patriot в Україні вигідно для безпеки південно-східної частини нашої країни; тому що протиракетна безпека на заході України означає також безпеку на сході Польщі. (...) Все залежить від часу реакції. Системи Patriot, які дислокуються на сході Польщі, зможуть збивати ракети, які перетинають кордон з Польщею. А цей трагічний інцидент, який стався 15 листопада, стався всього за кілька кілометрів від українського кордону. Ця ракета пролетіла через територію Польщі за кількадесят секунд.

Читайте також: Інцидент у польському Пшеводуві: Дуда пояснив початкову версію про вибух двох ракет

Цього часу недостатньо, щоб успішно збити її. Скидання такої ракети над територією України означало б вступ Польщі у війну, а ми цього не хочемо. Розміщення систем Patriot на заході України підвищує безпеку як заходу України, так і Польщі”.  

Читайте також: Наручники для Пригожина відправить до Гааги глава МЗС Естонії