UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війна за Нагірний Карабах: Генсек ООН вирішив поговорити з лідерами Вірменії та Азербайджану

Антоніу Гутерриш засуджує застосування сили в зоні конфлікту і закликає Єреван і Баку повернутися до переговорів за посередництва ОБСЄ.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерриш має намір поспілкуватися з лідерами Вірменії та Азербайджану і персонально закликат иїх припинити бойові дії в Нагірному Карабасі.

«Генсек переконливо закликає всі сторони негайно припинити бойові дії і негайно повернутися до змістовних переговорів. Він поговорить як з президентом Азербайджану, так і з прем'єром Вірменії», - йдеться в заяві офіційного представника ООН Стефана Дюжарріка, поширеному в неділю, 27 вересня.

Він уточнив, що Гутерртш засуджує застосування військової сили і висловлює жаль у зв'язку з загибеллю цивільних осіб.

Генсек ООН також закликає Баку і Єреван повернутися за стіл переговорів і відновити співпрацю з мінською групою ОБСЄ.

Читайте також: Пашинян допустив, що Вірменія може визнати незалежність Нагірного Карабаху

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано до сих пір.