UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війна проти України кинула виклик міжнародному порядку, заснованому на євроатлантичній безпеці – Ердоган

Потенціал оборонної промисловості Туреччини призвів до розробки військової продукції, яка вплинула на різні театри воєнних дій, у тому числі в Україні.

Війна Росії проти України кинула виклик загальноприйнятій думці про міжнародний порядок, заснований на правилах, конкуренції великих держав та євроатлантичній безпеці. Останні події також вдихнули нове життя в НАТО, можливо, наймасштабніший військовий альянс в історії. Таку думки у зв’явку з розгортанням широкомасштабної війни в регіоні висловив президент Туреччини Реджеп Ердоган в статті для The Economist.

“Новий стан речей, який виник внаслідок війни в Україні, доводить, що очікування та заклики Туреччини виправдалися. Певні країни-члени, які раптом оцінили геополітичне позиціонування Туреччини, оскільки цей конфлікт спричинив масові збої побачили, що наша нація мала рацію, роблячи певні кроки в минулому. Туреччина мала рацію, попросивши членів НАТО підготуватися до майбутніх геополітичних викликів, і, незважаючи на тих, хто стверджував, що НАТО не має значення, Туреччина була абсолютно права, заявляючи, що організація буде ставати все більш важливою”, – зазначив він.

Читайте також: Швеція та Фінляндія все ще не виконали умов Туреччини для вступу до НАТО – МЗС

Додатковий потенціал оборонної промисловості Туреччини призвів до розробки військової продукції, яка вплинула на різні театри воєнних дій, у тому числі в Україні, переконаний Едроган. Він водночас розкритикував ставлення деяких світових лідерів до НАТО як «застарілої організації». Уточнивши, що йдеться про президента Франції Емануеля Макрона, турецький лідер назвав таку позицію виявом «стратегічної близорукості».

Читайте також: Туреччина не дасть згоди на вступ Швеції та Фінляндії до НАТО - Ердоган

Що стосується розширення НАТО, то Ердоган написав, що вступ в Альянс Фінляндії та Швеції створює ризики для безпеки Туреччини та майбутнього організації та повторив вимоги до цих країн, зокрема стосовно відмови від підтримки курдських організацій, які Туреччина вважає терористичними.