UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відомо, хто потрапить під санкції через Навального - Bloomberg

Джерело повідомляє, що під нові обмеження не потраплять олігархи і власники великого бізнесу.

Держави ЄС мають намір 22 лютого взяти рішення про введення нових санкцій проти РФ через справу політика Олексія Навального, передають в Bloomberg, посилаючись на свої джерела.

Джерело повідомляє, що під нові обмеження не потраплять олігархи і бізнесмени, незважаючи на заклики соратників опозиційного політика ввести санкції проти ряду мільярдерів. Обмеження, найімовірніше, знову торкнуться чиновників середньої ланки і організації, підозрювані в безпосередній причетності до справи Навального.

Bloomberg відзначає, що багато країн, що входять до складу Євросоюзу, точніше представники Східної Європи, не хочуть сваритися з Москвою, в той час як Брюссель побоюється того, що КНР скористається ситуацією, щоб збільшити свій вплив на РФ.

Так, міністр закордонних справ Німеччини Хейко Маас говорив про побоювання з приводу зближення Росії і Китаю. Він вважає, це може статися, якщо буде відмова від будівництва газопроводу «Північний потік-2». На думку міністра, санкції потрібні, але такі, що спрямовані проти відповідальних за репресії держави проти своїх громадян.

Bloomberg повідомляє також, що офіційно оголосять про обмеження на початку березня. Рішення вимагає повної підтримки 27 членів блоку. Якщо 22 лютого сторони досягнуть консенсусу з ключових питань, то потім піде процес визначення фізичних і юридичних осіб, яким заборонять в'їзд і активи яких заморозять.

Такі країни ЄС, як Естонія, Латвія і Литва, Швеція і Польща повинні якомога швидше вжити заходів щодо РФ, зазначає агентство Bloomberg. Тоді як Німеччина та Італія поки зважують рішення,. Там кажуть, що санкції не повинні перешкоджати обміну даними між з Росією.

Читайте також: Лідери ЄС обговорять справу Навального – ЗМІ

Також європейські політики і громадські діячі, а також російські опозиціонери закликали Євросоюз застосувати щодо РФ європейський «акт Магнітського» в зв'язку з засудженням Олексія Навального. Автори листа, відправленого президентам Європейської Ради та Єврокомісії, називають метою цього кроку звільнення Навального з в'язниці, а також припинення репресій проти супротивників путінського режиму.