UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відмова Китаю від участі в мирному саміті демонструє справжнє ставлення до війни – Столтенберг

Він підкреслив, що Пекін не зможе одночасно і підтримувати війну Росії, і мати добрі відносини із НАТО.  

Небажання Китаю брати участь у мирному саміті України у Швейцарії демонструє справжнє ставлення країни до війни, вважає генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

В інтерв’ю німецькому NDR він висловив жаль щодо відмови Китаю від участі у заході та зазначив, що, на його думку, мирна конференція є важливою платформою для обговорення шляху до міцного миру в Україні.

«Китай намагається підтримувати нормальні відносини з європейськими союзниками по НАТО. Водночас він є головним прихильником війни Росії проти України, найбільшим і безпосереднім. Звичайно, Китай не може мати і те, і інше одночасно», - завив Столтенберг.

Керівник Альянсу зазначив, що риторика про «припинення вогню» є хибною, бо навіть якщо Україна перестане захищатись, мир не настане.

«Поки Росія не бажає зупинити напад на сусідню державу, єдиний шлях до миру – це військова підтримка України. Ми повинні переконати президента Путіна, що він не переможе на полі бою», - наголосив він.

Читайте також: Геополітична фантазія: якщо Китай стане частиною «Глобального Заходу»

Нагадаємо, наприкінці травня Бразилія та Китай представили так званий новий «мирний план Глобального Півдня». У ньому міститься заклик до проведення міжнародної конференції, визнаної як Росією, так і Україною – як альтернативи українському мирному плану, який підтримується західними країнами і який буде обговорений на зустрічі у Швейцарії.

У свою чергу президент України Володимир Зеленський заявив, що Китай допомагає Росії зірвати Саміт миру у Швейцарії. Також президент звинуватив Китай у відмові в контактах з Україною. Відповідаючи на звинувачення Зеленського, у МЗС Китаю заявили, що їхня країна ніколи не «розпалювала вогонь» російсько-української війни, а «всі зусилля у підтримці мирних заходів повинні бути визнані».

Багаторічна та систематична підтримка Росії з боку Китаю свідчить про його зацікавленість у підтриманні високої температури протистояння в Україні й набутті економічних і геополітичних вигод від його різноманітних побічних ефектів. Чому Китай став третім, який сміється, в російсько-західному конфлікті навколо України, пояснюють аналітики Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень (SCEEUS) при Шведському інституті міжнародних відносин (UI) Андреас Умланд і Гуго фон Ессен у статті «Що означає для України та Заходу китайсько-російський альянс».