UA / RU
Підтримати ZN.ua

Віце-канцлер Німеччини запропонував обмежити біженців у виборі місця проживання

Зігмар Габріель побоюється появи гетто мігрантів у великих містах.

У неділю, 10 січня віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель заявив, що ФРН має чітко визначати місце проживання як для шукачів притулку, так і для мігрантів, які вже отримали статус біженця.

"Я думаю, ми повинні ввести обмеження у праві на вибір місця проживання для мігрантів. В іншому випадку всі ці люди, в тому числі і отримали статус біженця, попрямують у великі міста", - сказав Габріель в програмі Bericht aus Berlin телеканалу ARD.

За словами віце канцлера ФРН, це призведе до подальших труднощів, і "ми отримаємо справжні проблеми гетто".

Також він висловився про необхідність посилити законодавства щодо отримання права на проживання в Німеччині, що дозволить швидше депортувати іноземців, які вчинили злочини, навіть якщо в цей момент розглядалося їх заяву на надання притулку. Однак, за словами Габріеля, слід брати до уваги певні умови, які будуть перешкоджати депортації.

"Ми не можемо людини, який тут щось вкрав, так би мовити, вручити кату у нього на батьківщині", - зазначив віце-канцлер Німеччини.

Повідомлялося, що в Німеччину прибуде до мільйона біженців в 2015 році. А згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця наступного року. За даними ООН, понад 750 тисяч біженців прибули до берегів Європи через Середземне море з початку 2015 року.

Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. Щодня в країну прибуває до 10 тисяч осіб. За перші 6 місяців 2015 року Німеччина прийняла у себе найбільше мігрантів - 450 тисяч осіб, до кінця року їх буде 800 тисяч, всього - 1,3 млн.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".