Віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель висловився за розширення діалогу з Росією, незважаючи на всі розбіжності і конфлікти. За його словами, потрібно прагнути до того, щоб вже до літа створити умови для скасування санкцій Євросоюзу проти РФ.
Габріель, який також займає пост міністра економіки в уряді ФРН, висловився за "всіляке форсування" переговорів з Росією щодо створення зони вільної торгівлі. Він зазначив, що це не може бути короткостроковою метою, однак про це треба пам'ятати.
Віце-канцлер ФРН підкреслив, що в поточних умовах дуже складних німецько-російських відносин важливо продовжувати переговори, незважаючи на різні позиції сторін. Він вважає, що діалог між Німеччиною і РФ ускладнений ще й тому, що обидві сторони сприймають лише ті сегменти реальності, які їм подобаються.
Габріель висловився проти одностороннього сприйняття Росії з боку ФРН, але вказав, що неприйнятні моменти є і в позиції Москви. Одночасно віце-канцлер Німеччини закликав не забувати про внесок РФ в справу врегулювання цілого ряду міжнародних конфліктів і в зв'язку з цим нагадав про роль Москви в справі вирішення конфлікту навколо атомної програми Ірану.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.
У березні США продовжили санкції проти РФ ще на рік.