За день до проміжних виборів адміністрація президента США Дональда Трампа заявила, що готова підтримувати державні і місцеві органи влади у спробах запобігти іноземному втручанню в голосування. У жовтні міністр внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен визнала, що нація зіткнулася з "динамічною загрозою", але в той же час заявила про свою впевненість, що в цьому році "відбудуться найбезпечніші вибори, які коли-небудь проходили в США", пише Time.
Це було сміливе твердження, враховуючи, що в кінці жовтня офіс директора Національної розвідки США повідомив про безперервні спроби Росії, Китаю та Ірану втрутитися в американські проміжні вибори. Нільсен підкреслила, що були докладені зусилля для витіснення пропаганди і дезінформації онлайн, але у Міністерства внутрішньої безпеки немає жодних доказів "систематичних зусиль щодо злому системи голосування".
"Я найбільше турбуюся про те, що іноземні особи скористаються можливістю посіяти розбрат в соціальних мережах в ніч виборів, або одразу після них, заявивши, що щось не працює належним чином", - сказала Нільсен.
Імовірне втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року змусило федеральний уряд виступити з різними ініціативами протягом останніх 18 місяців, спрямованими на зміцнення безпеки. Це включало в себе триденні навчання, в яких взяли участь 44 штатів і округ Колумбія. Тренування полягало в спробі відбити кібератаки і призначалося для оцінки здатності федерального уряду відповідати на зовнішні загрози.
"Я можу повідомити, що прогрес, якого ми досягли з 2016 року, величезний. Ми отримуємо велику кількість інформації від державних і місцевих чиновників, яка дозволяє федеральному уряду бачити загрози, спрямовані на виборчі системи, і реагувати належним чином", - підкреслив високопосадовець.
Був створений Центр обміну і аналізу інформації про інфраструктуру виборів, який дозволяє 8 тисячам державним і місцевим відомствам країни обмінюватися технічною інформацією про загрози у виборчій інфраструктурі в режимі реального часу. Посадові особи Міністерства внутрішньої безпеки повідомили, що всі 50 урядів штатів і понад 1300 місцевих беруть участь у програмі спільного запобігання загрозам.
Чиновник з міністерства зазначив, що менше половини штатів представили Департаменту оцінку своїх вразливих місць. Тільки 21 штат та 13 населених пунктів запросили послугу, яка включає в себе тестування на проникнення і ретельну оцінку потенційного ризику для їх систем.
"У той час як Міністерство внутрішньої безпеки надає ці послуги штатам за їх запитом, ряд інших державних і місцевих органів влади можуть одержувати аналогічні послуги від сторонніх організацій", - сказав чиновник.
Щоб запобігти втручанню Росії або будь-якої іншої держави проміжні вибори в США, у вересні Трамп підписав указ, згідно з яким на країну, що вчинила спробу втрутитися у вибори, негайно накладаються санкції. Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон заявив, що зараз проводяться кібер-операції для захисту американського виборчого процесу. Він визнав, що ще "занадто рано говорити про те, чи викликає вона бажаний стримуючий ефект".
У вівторок, 6 листопада, у США проходять проміжні вибори, під час яких повністю переобирається нижня палата Конгресу США - Палата представників, а також 35 сенаторів із 100. Крім того, переобираються 39 губернаторів штатів і територій, а в ряді штатів проводяться інші місцеві вибори, в тому числі і вибори мерів окремих міст.
За підсумками виборів президент Дональд Трамп може або отримати більше влади, або, навпаки, втратити частину впливу. Вони також стануть маркером тривалості адміністрації Трампа і вплинуть на бажання світових лідерів залучати Білий дім до вирішення спірних глобальних питань. Зазначається, що проміжні вибори - це шанс покінчити з токсичною федеральною політикою, яка розділяє країну, заважає вирішенню реальних проблем американців і підриває їхню віру у державні інститути, і їх результати важливі для Трампа.
Аналітики склали прогноз, яким чином вони вплинуть не тільки на американську демократію, але й на популістський і націоналістичний бум в глобальному масштабі. Адже на обох континентах кандидати-популісти надихалися риторикою Трампа "Америка перш за все".