UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховний суд США заблокував розпорядження Байдена про обов'язкову вакцинацію на робочому місці

Байден розчарований і заявляє, що рішення ґрунтується як на науці, так і на законі.

Верховний суд США заблокував розпорядження президента Джо Байдена, яке вимагає від працівників великих компаній обов'язкової вакцинації або носіння масок та щотижневого тестування власним коштом. Про це повідомляє ВВС.

Судді у найвищому суді країни заявили, що розпорядження перевищує повноваження адміністрації Байдена.

Окремо вони ухвалили, що обмежене розпорядження на вакцинацію може застосовуватися до персоналу фінансованих державою медичних установ.

Адміністрація заявила, що розпорядження допоможуть боротися із пандемією.

Президент Байден сказав, що розчарований рішенням «заблокувати розсудливі життєво важливі вимоги до співробітників великих підприємств, які були засновані як на науці, так і законі».

"Це не заважає мені використовувати свій голос як президента, щоб виступати за те, щоб роботодавці чинили правильно для захисту здоров'я та економіки американців", — сказав він.

«Я закликаю лідерів бізнесу негайно приєднатися до тих, хто вже активізувався, включаючи третину компаній зі списку Fortune 100, та запровадити вимоги щодо вакцинації для захисту своїх працівників, клієнтів та суспільства».

Розпорядження адміністрації щодо вакцинації на робочому місці вимагало би, щоб працівники отримували щеплення від COVID-19 або проходили щотижневе тестування, носили маски та робили все це власним коштом.

Адміністрація Байдена підрахувала, що запровадження вимоги про вакцинацію для великих роботодавців врятує 6500 життів і запобіжить 250 000 госпіталізацій протягом шести місяців.

Понад 60% американців вже повністю вакциновано. Незалежно від ухвал уряду, деякі компанії, у тому числі Google, Citibank та IBM, почали просувати свої власні вимоги.

Але Національна федерація незалежних підприємств, лобістська група, яка була одним з провідних позивачів, які оскаржують урядове правило вакцинації на робочому місці, заявила, що це обтяжить власників малого бізнесу новими витратами на дотримання вимог, ускладнить заповнення вакансій і призведе до втрат прибутку та втрат у продажу.

"Сьогоднішнє рішення є довгоочікуваним полегшенням для малих підприємств Америки, які все ще намагаються повернути свій бізнес у потрібне русло з початку пандемії", — сказала Карен Харнед, виконавчий директор юридичного підрозділу групи.

Читайте також: МОЗ перенесло дедлайн обов'язкової вакцинації для медиків та комунальників

Нагадаємо, що Іллічівський міський суд Одеської області під час розгляду однієї зі справ прийняв бік невакцинованого позивача та у своєму рішенні визнав, що вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 є "випробуванням клінічного засобу на пацієнтах з метою дослідження їх для оцінки ефективності та безпеки". І це заборонено Конституцією робити примусово. І процедуру встановлення карантину в Україні не було юридично реалізовано. Отже, карантин в Україні досі не запроваджено.