UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховний суд М'янми відхилив апеляції ув'язненої екслідерки Аун Сан Су Чжі

М'янма переживає потрясіння з початку 2021 року, коли військова хунта захопила владу.

Верховний суд М'янми, якою наразі керує військова хунта, відхилив апеляції на шість обвинувальних вироків за корупцію для ув'язненої колишньої лідерки країни Аун Сан Су Чжі. Про це повідомляє Reuters.

Су Чжі, яка перебуває під вартою відтоді, як військові повалили її уряд під час перевороту у 2021 році, загрожує 27 років ув'язнення. Вона оскаржує десятки обвинувальних вироків за злочини, у яких її звинуватили: починаючи від державної зради і хабарництва і закінчуючи порушенням закону про телекомунікації.

Читайте також: Британія, США та Канада запровадили нові санкції проти військової хунти М'янми  

Лауреат Нобелівської премії миру заперечує свою провину.

М'янма перебуває у стані безладу після перевороту і репресій хунти проти опонентів: тисячі людей були ув'язнені або вбиті. Уряди багатьох країн закликали до звільнення Су Чжі та тисяч інших політичних в'язнів у країні Південно-Східної Азії.

У серпні суд відхилив п'ять апеляцій Су Чжі щодо незаконного ввезення та зберігання рацій, підбурювання до заколоту і порушення обмежень, пов'язаних із коронавірусом.

Нещодавно військова хунта М'янми частково помилувала Су Чжі за п'ятьма з 19 звинувачень - крок, який, за словами критиків, включаючи її сина, нічого не означає.

Читайте також: Держкомпанії Індонезії продовжують таємно постачати зброю М'янмі – активісти

Військовий переворот у М'янмі відбувся у лютому 2021 року. Генерали називають його відповіддю на порушення на виборах 2020 року, на яких партія Су Чжі перемогла з великою перевагою. При цьому, доказів порушень військові не надали.

Експерти вважають, що військова хунта намагається назавжди придушити лідерку, яка в минулому вже багато років провела під домашнім арештом. У червні 2022 року Су Чжі переводили до одиночної тюремної камери в столиці країни. Контакти колишньої лідерки з навколишнім світом обмежені. Крім того, під вартою перебувають деякі соратники Су Чжі.