UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховний суд Венесуели заборонив Гуайдо залишати країну і заарештував його рахунки

Згідно з повідомленням, ці заходи стосовно Гуайдо прийняті до закінчення ініційованого генпрокурором країни розслідування.

Верховний суд Венесуели, лояльний чинному президентові країни Ніколасу Мадуро, заборонив лідеру опозиції Хуану Гуайдо, який оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели за підтримки США та низки інших держав, покидати межі держави; також судовий орган постановив заблокувати Гуайдо доступ до його банківських рахунків, повідомив голова Верховного суду Майкель Морено, передає "Укрінформ".

"Верховний суд у рішенні №1 від 29 січня прийняв наступні заходи щодо Хуана Херардо Гуайдо Маркеса: заборона на виїзд з країни без дозволу до закінчення розслідування; заборона на продаж активів, що перебувають у власності, а також блокування доступу та заморозка банківських рахунків та/або будь-яких інших фінансових інструментів на території Венесуели", - повідомив верховний суддя.

Раніше стало відомо про заяву генерального прокурора при режимі Ніколаса Мадуро - Тарека Вільяма Сааба, який заявив про те, що порушив кримінальну справу проти Хуана Гуайдо у зв'язку з останніми подіями в країні.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.

У підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.

20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.

Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".