Фракція Християнсько-демократичного заклику (ХДП) в Сенаті готова підтримати ратифікацію Угоди про асоціацію України і ЄС, пише "Новий час" із посиланням на Telegraaf.
"Знаючи, яку важливість відіграє Угода, депутати ХДП у Сенаті проголосують за ратифікацію", - зазначають представники фракції.
За даними ЗМІ, в Нижній палаті Сенату уряд прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте отримає більшість голосів.
Нідерландська опозиційна партія D66 підтримує домовленості, досягнуті між Нідерландами і країнами-членами ЄС для завершення ратифікації Угоди про асоціацію з Україною, розповів у парламенті представник партії, депутат Кейс Верхувен, повідомляє "Новий час" із посиланням на видання nu.nl.
"Прем'єр-міністр добре використав додатковий час", - зазначив Верхувен.
Ще одна опозиційна партія, GroenLinks, раніше заявила про те, що підтримає ратифікацію Угоди.
Незважаючи на підтримку D66 двох коаліційних партій VVD і PVdA, для отримання урядом більшості в Сенаті, не вистачає двох голосів.
Тим не менш, як повідомляє видання, уряд може отримати підтримку від депутатів опозиційної партії CDA, і таким чином отримати більшість у Сенаті. Незважаючи на те, що лідер CDA раніше заявляв про необхідність враховувати думку голландців, які проголосували на референдумі проти ратифікації Угоди.
Раніше в інтерв'ю Financial Times прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте чітко позначив свої вимоги щодо ратифікації українсько-європейської угоди. Він наполягає, що документ не повинен надавати ніяких оборонних гарантій Україні і не обіцяти можливості вступу країни в ЄС.
Угода між Україною та ЄС передбачає поглиблення політичних, економічних і торгових зв'язків між сторонами. Але в Нідерландах побоюються, що вона може зобов'язати країну надавати фінансову або військову підтримку Києву.
Тим часом прем'єр Нідерландів впевнений у ратифікації Угоди про асоціацію ЄС-Україна. Кабінет Рютте вже підготував до розгляду законопроект, який повинен привести до ратифікації Угоди, незважаючи на результати консультативного референдуму в квітні цього року.
Раніше Рютте повідомив, що лідери країн Євросоюзу досягли домовленості з Нідерландами щодо ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС.
На сьогоднішній день Нідерланди є єдиною країною Євросоюзу, яка не ратифікувала угоду. За підсумками минулого референдуму в квітні понад 60% виборців висловилися проти договору з Україною.
Докладніше читайте в статті Тетяни Силиной "Врятують або знищать Нідерланди асоціацію України з ЄС?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".