У середу Венесуелі сталося масштабне відключення електрики. Столиця Каракас залишилася без світла. Крім того, блекаут торкнувся 20 з 23 штатів. Національна електрична компанія Венесуели (Corpoelec) поки не назвала причину перебоїв з подачею електроенергії. Уряд Ніколаса Мадуро вважає попередні перебої з електропостачанням результатом саботажу з боку США і опозиції. Противники режиму Мадуро називають причиною відключень зношеність електромереж через брак інвестицій в інфраструктуру, недостатнього обслуговування і корупції.
У понеділок, 1 квітня, мільйони венесуельців залишилися без води на тлі масових відключень електроенергії. Мадуро оголосив про 30-денне нормування електрики. Без електрики насосні станції не можуть працювати, тому обмежено водопостачання. Вуличні ліхтарі та світлофори гаснуть, насоси на заправних станціях простоюють, а стільникового телефону і інтернету немає. Люди намагаються знайти воду там, де можуть: з джерел, що протікають, труб, ринв, наданих урядом танкерів і невеликого потоку, що протікає через річку Гіаре в Каракасі. В супермаркетах Каракаса 5-літрова пляшка коштує близько 2 доларів, що дуже дорого для малозабезпечених сімей у Венесуелі, де мінімальна місячна заробітна плата становить близько 6 доларів.
Нагадаємо, що держсекретар США Майк Помпео після того, як столиця й 20 штатів Венесуели 7 березня залишилися без електрики заявив про те, що наступне, чого не залишиться у південноамериканській країні, так це диктатора Ніколаса Мадуро. Глава американської дипломатії звинуватив Мадуро в некомпетентності і в тому, що він повністю винен у відсутності продовольства, ліків та електрики.
Політична криза у Венесуелі загострилася після того, як Хуан Гуайдо, який очолює опозиційні Національні збори, оголосив себе тимчасовим президентом в січні. США першими визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн підтримали рішення Сполучених Штатів.
Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Андрія Каракуца "Траєкторія Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".