UA / RU
Підтримати ZN.ua

Венесуела залишилася не тільки без електрики, але і без води

Води немає, тому що без електрики не працюють насосні станції.

У понеділок, 1 квітня, мільйони венесуельців залишилися без води на тлі масових відключень електроенергії. Чинний президент Ніколас Мадуро оголосив про 30-денне нормування електрики в неділю після того, як його уряд заявив, що скорочує робочий день і закриває школи через відключення електроенергії.

Ці заходи є очевидним визнанням з боку уряду, який у березні оголошував, що електрика відключається від саботажу, що електрики не вистачає, і що енергетична криза неминуча, повідомляє AFP.

Розгнівані венесуельці вийшли на вулиці Каракаса, щоб висловити протест проти припинення подачі електроенергії і брак води.

Без електрики насосні станції не можуть працювати, тому обмежено водопостачання. Вуличні ліхтарі та світлофори гаснуть, насоси на заправних станціях простоюють, а мобільного телефону і інтернету немає. Люди намагаються знайти воду там, де можуть: з джерел, протікаючих труб, ринв, наданих урядом танкерів і невеликого потічка, що протікає через річку Гіаре в Каракасі. В супермаркетах Каракаса 5-літрова пляшка води коштує близько 2 доларів, що дуже дорого для малозабезпечених сімей у Венесуелі, де мінімальна місячна заробітна плата становить близько 6 доларів.

Відключення погіршили й без того тяжкі економічні і житлові умови в країні, яка розташована на найбільших світових розвіданих запасах нафти. Погана інфраструктура, незначні інвестиції в електромережу і погане технічне обслуговування - все це сприяло виникненню проблем з електроенергією в країні.

"Витік умів" кваліфікованих кадрів також вдарив по галузі: близько 25 тисяч осіб працювали в секторі електроенергетики серед 2,7 мільйонів венесуельців, які покинули країну з 2015 року.

23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього пройшла інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо приніс присягу тимчасового президента Венесуели.

США першими визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн підтримали рішення Сполучених Штатів. Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Сітка" Мадуро" і "Голодні ігри Венесуели" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".