UA / RU
Підтримати ZN.ua

Венесуела розпочинає "битву" за стабілізацію цін на нафту

Каракас пропонує базові параметри нафтових цін для регіонів світу.

Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив про початок постійного битви разом з ОПЕК за стабілізацію нафтових цін.

"Ми оголошуємо про початок постійної битви за нафтові ціни, про постійну роботу щодо створення нового альянсу, необхідного для економіки і людства. Нинішня ситуація з цінами на нафту б'є по інвестиціям нашого світу, наших найближчих років", - наводить портал El Universal слова Мадуро на урочистому заході в Каракасі в понеділок, присвяченому 55-річчю утворення ОПЕК.

За словами венесуельського лідера, Каракас пропонує виробити і узгодити базові параметри нафтових цін для регіонів світу. Дана пропозиція готується їм для обговорення в рамках ОПЕК, так і з країнами-виробниками нафти, що не входять в картель.

З початку літа 2014 року до початку 2015 року ціни на нафту впали більш ніж удвічі - з 100 до 45 доларів за барель марки Brent. Обвал цін у минулому році посилив рішення країн ОПЕК від 27 листопада зберегти квоту на видобуток нафти на рівні 30 мільйонів барелів на добу. В даний час нафта марки Brent торгується поблизу рівня в 47 доларів за барель.

Мадуро запропонував провести саміт ОПЕК для узгодження механізмів, які дозволять стабілізувати ціни. Ситуація з нафтою серйозно вдарила по венесуельської економіці, багато в чому залежить від експорту нафти. Національна валюта болівар впала на "чорному ринку" до 700 боліварів за долар при офіційному курсі 6,3 болівара за одиницю американської валюти.

На початку вересня президент входить в ОПЕК Венесуели Ніколас Мадуро запропонував запропонував Путіну спільні дії для підвищення цін на нафту.

Раніше зазначалося, що Росія, Венесуела та Іран понесуть колосальні втрати через падіння ціни на нафту. Висока вартість "чорного золота" підігріла геополітичні амбіції трьох країн, які найбільше залежні від експорту нафти.

Чи можуть ціни на нафту призвести до змін у Венесуелі? Росія і Венесуела все очевидніше наближаються до дефолту. Падіння цін на стратегічне для них сировину вдарило по економікам обох держав, які великою мірою залежать від доходів з продажу "чорного золота".