Двовладдя у Венесуелі все серйозніше загострюється. Визнаний тимчасовим президентом країни опозиціонер Хуан Гуайдо намагається вирішити кризу у Венесуелі. В свою чергу, чинний президент Ніколас Мадуро пригрозив Хуану Гуайдо кримінальним переслідуванням у випадку, якщо той повернеться з Колумбії, куди він поїхав для зустрічі з віце-президентом США Майком Пенсія.
Про це Мадуро заявив в інтерв'ю телеканалу ABC, що той розмістив на своєму сайті у вівторок, 26 лютого, передає DW.
Голова Національної асамблеї, якому Каракас заборонив залишати Венесуелу, несподівано виїхав в Колумбію 22 лютого. В якості офіційної мети поїздки було заявлено відвідування благодійного концерту і необхідність бути присутнім при переправленні гуманітарної допомоги через кордон. За словами Гуайдо, при виїзді з Венесуели він, зокрема, скористався допомогою військових.
У ході перебування в Колумбії Гуайдо провів зустріч з віце-президентом США Майком Пенсом, а також відвідав зустріч учасників Групи Ліми, створеної для розв'язання кризи у Венесуелі.
Реагуючи на загрози Мадуро, 35-річний політик пообіцяв повернутися до Венесуели, незважаючи на погрози. "Моя функція і завдання - бути в Каракасі, незважаючи на небезпеку і все, що з цього випливає", - заявив Гуайдо.
Протистояння між силами опозиції і урядом Мадуро 23 і 24 лютого серйозно загострилася.
Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.
Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.
В підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Італія, Білорусь, Іран, Болівія, Мексика, Куба, Нікарагуа, Сальвадор, Північна Корея та Туреччина. При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія і Словаччина.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".