Великобритания і Франція мають намір підписати нову угоду щодо посилення заходів безпеки в тунелі під протокою Ла-Манш через почастішання випадків нелегального перетину мігрантами з Африки та Азії кордону між двома країнами по тунелю.
За офіційною інформацією, в липні у французькому місті Кале в очікуванні можливості потрапити до Британії перебували близько п'яти тисяч біженців, в основному з африканських країн і Близького Сходу.
Щодня від кількох сотень до кількох тисяч людей намагаються перебратися по тунелю з французького Кале у Великобританію. Збільшення числа біженців пов'язано з воєнними конфліктами в Іраку, Сирії та Лівії.
10 серпня Євросоюз виділив 2 мільярди 400 мільйонів євро на шестирічний період для допомоги країнам, які вирішують проблему мігрантів. Найбільшу частку отримає Італія - 560 млн євро, другим найбільшим одержувачем європейських коштів стане Греція – 470 млн євро.
Останнім часом Великобританія змушена посилювати заходи безпеки в місті Кале через численні спроби сотень мігрантів прорватися в тунель під Ла-Маншем і по ньому дістатися до британських берегів.
У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.