Багато європейські банки відмовляються від розміщення російських облігацій, не бажаючи йти наперекір рішенню влади США і Євросоюзу щодо санкцій проти деяких компаній та персон з Росії, пише видання The Wall Street Journal.
Західні санкції прямо не забороняють банкам купувати російські облігації, але США і ЄС стурбовані, що РФ може спрямувати кошти, виручені від продажу цінних паперів, на фінансування компаній, які потрапили під санкції, повідомляє видання з посиланням на власні джерела.
"Ніхто не хоче зробити щось, що може розглядатися як відступ від духа санкцій", - сказав фондовий менеджер GAM Holding AG Пол Макнамара.
Повідомляється, що ЄС прямо не забороняв банкам купувати російські облігації, але порадив переконатися, що гроші від їхнього продажу не будуть використовуватися Росією для фінансування санкционных компаній.
Крім цього, європейські банки стурбовані тим, що США накладають мільярдні штрафи на європейських кредиторів за порушення санкційного режиму.
Серед банків, які відмовилися купувати російські цінні папери, присутні BNP Paribas, Credit Suisse Group AG, Deutsche Bank AG, HSBC, UBS Group AG.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.
У березні США продовжили санкції проти РФ ще на рік.