UA / RU
Підтримати ZN.ua

Велике дослідження показало рівень впливу нових мутацій коронавірусу на дітей

Серед неповнолітніх в "групу ризику" входять люди з обмеженими можливостями або важкими захворюваннями

У дітей і підлітків "вкрай низький" ризик захворіти або померти від коронавірусу, і нові штами вірусу не змінили ситуацію, показало велике дослідження, проведене у Великобританії.

Дослідження, яке цитує агентство Bloomberg, показало, що серед майже півмільйона хворих дітей і підлітків вижили 99,995%. З 61 людини, причиною смерті яких спочатку вважався COVID-19, попередній діагноз підтвердився тільки у 25 осіб.

Імовірність перетікання COVID-19 до небезпечних наслідків також невелика.

Ключовими групами ризику серед дітей та підлітків вважаються люди з обмеженими можливостями або важкими захворюваннями, кажуть експерти. Але навіть в цій групі ризики для хворих нижче в порівнянні з дорослими.

Дослідження провели до виявлення варіанту COVID-19 "дельта". Але автори дослідження говорять, що нова мутація не вплинула на показники смертності серед дітей та підлітків.

Своєю чергою американські вчені та експерти кажуть, що дві дози вакцини захищають дорослих від тяжкого перебігу COVID-19 і смерті від всіх циркулюючих в США штамів, включаючи варіант "дельта".

Перед цим компанія Pfizer і її партнер BioNTech повідомили про роботу над бустерним варіантом або ж третьою дозою своєї вакцини від COVID-19, призначеною для захисту від штаму "дельта". Клінічні дослідження можуть початися вже в серпні за умови отримання схвалення регуляторами.

Експерти FDA, CDC разом з націнститути охорони здоров'я вивчають, чи може така бустерна доза виявитися необхідною.

Читайте також: ВООЗ почала спостерігати за російським штамом коронавірусу

Раніше у Pfizer підтвердили, що ефективність вакцини знижується через пів року після вакцинації. Все частіше в компанії говорять про необхідність третьої дози. Її можуть почати вводити через 6-12 місяців після курсу з двох щеплень.