Вчені вперше зафіксували температуру в Антарктиці, яка перевищує 20 градусів за Цельсієм. Однак науковці не квапляться пов'язувати таке явище з глобальним потеплінням, пише DW.
Відомо, що заміри температури відбулися на станції поблизу північного краю материка в рамках розпочатого 20 років тому проєкту з вивчення впливу потепління клімату на вічну мерзлоту.
Про те, що не варто пов'язувати підняття температури з глобальним потеплінням, заявив бразильський вчений Карлос Шефер. Він стверджує, що зроблений замір – це дані, які науковці отримали в конкретний момент, а для точного результату їх слід постійно перевіряти.
ЗМІ пишуть, що все ж інформація про перегрів планети може спричинити побоювання серед населення. Швидке танення льодовиків призведе до підняття рівня води в океані, що в свою чергу може стати причиною масштабних руйнувань.
Раніше президент США Дональд Трамп раптово змінив думку про проблеми клімату. Раніше він заперечував глобальне потепління і неодноразово заявляв, що не довіряє думці вчених про те, що саме людина - причина всіх бід на планеті, і її діяльність завдає природі непоправної шкоди, через що зміни клімату набувають незворотний характер.
Минулого року кліматологи повідомили про те, що США вже відчувають серйозні і дорогі наслідки зміни клімату. У звіті ООН, опублікованому в жовтні, вчені погоджуються, що для того, щоб утримати потепління планети на рівні 1,5 градуси або менше, викиди вуглецю в атмосферу після 2020 року повинні різко скоротитися, і у нас є всього приблизно 12 років, щоб це зробити. Але як? Видання Vox підготувало список заходів, які допоможуть людству впоратися зі змінами клімату.