UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені створили мапу рівня депресії у світі

Україна знаходиться серед країн з невисоким рівнем поставленого діагнозу "клінічна депресія", що може пояснюватися недоступністю медицини у країні.

За даними нового дослідження австралійського Університету Квінсленда, на Близькому Сході і в Північній Африці фіксується найвищий рівень депресії у світі.

Газета The Washington Post публікує мапу депресії, яка показує, яка частина населення кожної країни отримувала діагноз "клінічна депресія".

Дослідження, висновки якого опубліковано в журналі PLOS Medicine, використовувало дані щодо поширеності та тривалості депресії, щоб визначити ступінь тяжкості цієї хвороби по всьому світу. На думку учених, депресія є другою у світі причиною непрацездатності, і трохи більше 4% населення світу мають такий діагноз.

Вчені зібрали дані про кількість людей, яким було поставлено діагноз "клінічна депресія". При цьому люди, які живуть в країнах з більшою доступністю до медичних послуг, частіше отримують відповідний діагноз. Це може, наприклад, пояснити надзвичайно низький рівень депресії в Іраку, де система охорони здоров'я слабка. Табу щодо діагнозу психічних захворювань також може призвести до зниження кількості діагностованих випадків, наприклад, у Східній Азії.

В документі йдеться, що в деяких країнах з низьким доходом взагалі немає надійних даних щодо депресії, і дослідникам довелося робити власні підрахунки на основі статистичних регресійних моделей.

Тим не менш, багато в чому дослідження відображає реальну ситуацію у світі, йдеться в публікації. Понад 5% населення страждають на депресію на Близькому Сході, у Північній Африці, в Африці на південь від Сахари, у Східній Європі та в Карибському регіоні. У той же час рівень депресії найнижчий у Східній Азії, Австралії та Новій Зеландії, а також у Південно-Східній Азії.

Україна знаходиться серед країн з найнижчим рівнем поставленого діагнозу "клінічна депресія" - менше 4%. !zn

Читайте також:

У рейтингу процвітання Україна опинилася між Узбекистаном і Белізом

Україна увійшла до десятки найбільш байдужих країн світу

Рівень економічного оптимізму у світі значно зріс

Україна не потрапила до двадцятки країн з найкращою освітою