Експериментальна вакцина проти вірусу Ебола, розроблена фармацевтичною компанією Merck&Co і урядом Канади і випробувана на приблизно 7,5 тисячі осіб у Гвінеї, можливо, дозволить впоратися з поширенням цього захворювання.
У ході випробувань група у складі не більше 4 тисяч людей отримала вакцину протягом 10 днів після близького контакту з пацієнтом, хворим лихоманкою Ебола. Інша група в 3,5 тисячі осіб отримала вакцину у строк не пізніше 10 днів.
У першій групі не було виявлено жодного випадку зараження вірусом Ебола, у другій - всього 16 випадків.
На підставі отриманих даних було прийнято рішення вакцинувати найближче оточення хворих Еболою негайно.
Представники Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) вважають, що отримані дані, опубліковані в журналі Lancet, можуть кардинально змінити ситуацію в боротьбі з епідемією Еболи.
Експериментальна вакцина поєднує фрагмент вірусу Еболи з більш безпечним вірусом – така комбінація дозволяє підготувати імунну систему людини до ефективної боротьби з захворюванням.
Епідемія Еболи почалася в Гвінеї в 2014 році і незабаром поширилася на сусідні африканські країни. За даними ВООЗ, жертвами найбільшої в історії спалаху геморагічної лихоманки стало більше 11 тисяч чоловік.