UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені назвали продукти, які найчастіше можуть викликати харчове отруєння

Завжди потрібно слідкувати за якістю продуктів.

Фахівці з безпеки харчових продуктів кажуть, що вони не здивовані тим, як швидко спалах сальмонельозу поширився на 37 штатів США. За даними Центрів контролю та профілактики захворювань Сполучених Штатів, спалах сальмонельозу, пов’язаний з цибулею, імпортованою з Мексики, призвів до понад 600 випадків захворювання, пише Yahoo News.

Експерти з Канади кажуть, що хоча спалах сальмонельозу, викликаний цибулею, може бути шоком для деяких людей, насправді багато продуктів викликають цю інфекцію.

«Сальмонела  - дуже потужний патоген, вона може виживати в ґрунті і у воді протягом тривалого періоду. Як тільки вона потрапляє в навколишнє середовище, то буквально може знайти шлях до різноманітних продуктів. Симптоми сальмонельозу включають діарею, нудоту та головний біль», — каже професор кафедри харчових наук Університету Гвельфа Кіт Воррінер.

Цибуля часто вирощується у відкритих полях, до того ж, немає повноцінного способу перешкодити всім диким тваринам отримати доступ до посівів і води, яку використовують для поливу.

Доктор Клаудія Нарваес з Університету Манітоби каже, що фермери часто вживають усіх запобіжних заходів, щоб уникнути забруднення, але деякі бактерії можуть пройти через «систему захисту».

Найпоширеніші продукти харчування, пов’язані з інфекцією сальмонельозу

М'ясо птиці 

Сире та недостатньо оброблене м'ясо птиці, включаючи курятину та індичку, має високий ризик зараження сальмонелою. Експерти кажуть, що продукти з курятини в паніровці, як-от курячі наггетси, також зазвичай пов’язані із сальмонельозом, оскільки люди припускають, що вони вже повністю готові до споживання і після покупки не готують наггетси належним чином.

Яйця

Яйця також пов’язані з сальмонелою. Легко можна отримати харчове отруєння, якщо їсти їх сирими або недовареними.

Фрукти та овочі

Відомо, що фрукти та овочі, такі як зелень, огірки, помідори та цибуля, можуть викликати харчове отруєння при споживанні в сирому вигляді.

«Ви можете готувати цибулю, але проблема в тому, що ви часто використовуєте її для салатів у сирому вигляді», — зауважує Нарваес.

Фахівці кажуть, що основна причина «забруднення» продуктів - це джерела води, які використовуються для поливу.

Мікрозелень

Різні види сирих «паростків» пов’язують із сальмонельозом. Паросткам потрібна вода та теплі умови для проростання, що також створює середовище для розвитку бактерій.

Арахісове масло

Арахісове масло є ще одним продуктом, який може бути заражений сальмонелою. Арахіс вирощується під землею і може бути забруднений через перегній, який часто використовується як добриво.

Морепродукти

Риба і молюски також можуть бути заражені сальмонелою, особливо якщо їх імпортують з регіонів із теплим кліматом. Правильне приготування сирих морепродуктів - найкращий спосіб запобігти харчовому отруєнню.

Корм для домашніх тварин

Не тільки ви можете страждати від сальмонельозу. Фахівці кажуть, що власникам домашніх тварин також потрібно бути обережними, купуючи корм для них. Сухий корм для домашніх тварин під час виготовлення часто нагрівають при високій температурі, яка вбиває бактерії. Незважаючи на це, Воррінер каже, що були випадки, коли сальмонелу виявляли ​​в ароматизаторах, що додаються до корму.

Як запобігти сальмонельозу?

Правильно готуйте сире м’ясо: коли ви готуєте курку або будь-який вид м’яса, переконайтеся, що ви «доводите» його до необхідної «внутрішньої температури». Термометр для м’яса – це зручний інструмент, щоб переконатися, що воно повністю готове та безпечне для вживання.

Санітарія: мийте кухонне приладдя, посуд і руки після роботи з сирим м’ясом.

Зберігайте продукти при належній температурі: слідкуйте, щоб продукти не зіпсувалися.

Перевіряйте термін придатності: переконайтеся, що ви не споживаєте протерміновані продукти. Якщо ви знайшли такий продукт вдома, краще його викинути.

Читайте також: В Україні запровадили європейські вимоги до дитячого харчування

74% українців споживають харчові продукти, що містять шкідливі для здоров'я трансжири, не рідше 1-2 днів на тиждень. Такі результати показало всеукраїнське опитування “Думки і погляди населення України щодо трансжирів”.

За даними оприлюдненого дослідження, 61% дорослого населення в Україні свідомі того, що регулярно вживають продукти, які містять трансжири. При цьому, лише 38% опитаних респондентів знають, в яких звичних харчових продуктах містяться трансжири.