UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вбивство Сулеймані створило небачений раніше прецедент у світі — експерт

Вперше США стратили державного діяча іншої країни за дії, які вважають тероризмом. І це було дійсно принципове нововведення.

3 січня 2020 року безпілотник США завдав удару по конвою генерала іранського Корпусу Вартових ісламської революції, командувача спецпідрозділом "Аль-Кудс" Касема Сулеймані. Його ліквідація була санкціонована особисто президентом США Дональдом Трампом. А його вбивство не лише підірвало позиції Ірану в регіоні і змусило світ похвилюватися, але і створило абсолютно новий у світовій практиці прецедент, пише Сергій Немирич у своєму матеріалі для DT.UA.

"Ця операція створила прецедент страти американськими спецслужбами іноземного державного діяча за дії, що їх США вважають тероризмом. І це принципова новація, бо К.Сулеймані був чинним діячем військового формування суверенної держави, на відміну від членів і лідерів недержавних терористичних організацій, зокрема Бін Ладена та інших", - пише автор.

На його думку, такий вдалий досвід американців був вивчений та оцінений усіма, хто бажав би його повторити, тому не виключено очікувати спроб його повторення в нашому регіоні. Однак це довгострокові наслідки. Зараз варто розуміти тільки, що прецедент вже створений і це реально принципове нововведення.

В ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудар по аеропорту Багдада, в результаті якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. У свою чергу президент США Дональд Трамп натякнув владі Іран на можливість проведення переговорів.

Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" піддалися ракетному удару.

Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити." Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.

В ніч на 8 січня Іранзавдавудари. По військовихоб'єктах США в Іракубуловипущенобільше 10 балістичних ракет.

Про наслідкистрати генерала Сулеймані, взаємозв'язокдій США та Ірану з авіакатастрофоюукраїнського "Боїнга" під Тегераном і посиленнякризиурегіоні читайте в матеріалі Сергія Немирича "Жвавий жах 2020".