Сполучені Штати Америки ввели санкції проти 76 громадян Саудівської Аравії, причетних до вбивства журналіста Джамаля Хашоггі і дій, спрямованих проти свободи слова. Про введення обмежень повідомив державний секретар США Ентоні Блінкен, передає «Інтерфакс-Україна».
«Держдепартамент США запровадив візові обмеження щодо 76 мешканців Саудівської Аравії, які, як передбачається, були причетні до погроз на адресу дисидентів за кордоном, а також до вбивства Хашоггі, і не тільки», - заявив Блінкен у п'ятницю, 26 лютого.
За словами голови Держдепартаменту, крок США - це чіткий сигнал про те, що дії осіб, які причетні до переслідування журналістів і дисидентів, не залишаться непоміченими і безкарними.
«Президент Байден дав ясно зрозуміти, що співпраця з Саудівською Аравією має відображати американські цінності. У зв'язку з цим ми чітко заявили про необхідність покласти край екстериторіальний погроз і нападів Саудівської Аравії на активістів, дисидентів і журналістів. США не потерплять цього», - пояснив Блінкен.
За даними американської розвідки, операцію саудівських спецслужб щодо вбивства Джамаля Хашоггі схвалив особисто наслідний принц Мухаммед ібн Салман.
У Саудівській Аравії вісім осіб отримали тривалі термін ув'язнення за вбивство Хашоггі. Вироки їм винесли 7 вересня. Хатідже Дженгіз назвала рішення суду фарсом.
Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня 2018, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.
19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.
Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.
Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашоггі читайте в матеріалі Миколи Замикули "Зникнення журналіста" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".