UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вашингтон продовжив дію санкцій проти Мінська

Барак Обама прийняв рішення щодо продовження санкцій стосовно низки керівників Білорусі у зв'язку з тим, що їхні дії продовжують нести загрозу безпеці США.

Президент США 3 на рік продовжив дію американських санкцій щодо низки керівників Білорусі. Відповідний указ направлено в Конгрес.

В опублікованому на сайті Білого дому посланні законодавчого органу зазначається, що перераховані в указі особи "продовжують нести надзвичайну загрозу національній безпеці і зовнішній політиці США".

Вперше подібний указ було підписано в 2006 році адміністрацією 43-го президента Джорджа Буша. Зокрема, вони передбачали блокування власності і активів десяти керівників уряду Білорусі, включаючи президента Олександра Лукашенка. Відтоді указ щорічно оновлюється.

Так, 13 листопада 2007 року США ввели санкції щодо концерну "Белнефтехім". Введені санкції, зокрема, передбачали заморожування всіх банківських рахунків концерну, що знаходяться під юрисдикцією США, та його представництв у Німеччині, Латвії, Україні, Росії та Китаї, а також рахунків представництва "Белнефтехіма" у США.

У березні 2008 року було опубліковано уточнення, згідно з яким під дію санкцій потрапляли підприємства, в яких "Белнефтехім" володіє прямим або непрямим доходом у розмірі 50% або більше. Тоді ж із Вашингтона для консультацій було відкликано посла Білорусі Михайла Хвостова. 12 березня 2008 року Мінськ за наполяганням білоруської сторони покинула посол США К.Стюарт. США було рекомендовано скоротити чисельність працівників дипмісії, і 27 березня Мінськ покинули 17 американських дипломатів. 31 березня уряд Білорусі вимагав додаткового скорочення персоналу посольства США, 3 травня Білорусь покинули ще 10 американських дипломатів. Відтоді посольство США у Мінську очолює тимчасовий повірений.

У серпні 2010 року США ввели санкції проти двох діючих в Білорусі банків іранського походження - "Онербанк" і "Банк Торговий Капітал".

У травні 2013 з боку США було прийнято офіційне рішення щодо припинення санкцій стосовно білоруської компанії ЗАТ "Белтехекспорт".

Білоруська влада неодноразово заявляла про необхідність скасування санкцій з боку США у повному обсязі, як неодмінну умову для розширення двостороннього діалогу та відновлення чисельності американського посольства. !zn

Читайте також:

Білорусь потрапила у чорний список через введене Лукашенком "кріпосне право"

Лукашенко упевнений, що Україна нікуди не дінеться від співпраці з ЄАЕС

Лукашенко готовий допомогти повернути Януковича в Україну

Лукашенко задоволений, що з ним у Європі знову почали вітатися