Новий закон про санкції проти Росії, підписаний Трампом 2 серпня, передбачає підготовку спеціальних звітів про діяльність російських політиків, олігархів та пов'язаних з РФ суб'єктів, а також пов'язані з Росією приховані фінансові потоки.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Їжак. Автор зазначає, що наслідки оприлюднення таких звітів можуть мати далекосяжні наслідки.
"Через 180 днів після прийняття закону міністр фінансів у співпраці з директором національної розвідки та держсекретарем США має надати Конгресові звіт про діяльність вищих російських політиків, олігархів і пов'язаних із російською державою суб'єктів (parastatal entities), включно з рівнем близькості до Володимира Путіна, джерела доходів їх та їхніх сімей, роль у російській економіці, структуру керування активами, зв'язки поза Росією", – йдеться в статті.
Їжак відзначає, що у цьому ж звіті повинен міститися аналіз вразливості до російського впливу ключових секторів американської економіки, можливий ефект введення вторинних санкцій на російських олігархів, державні компанії та parastatal entities для російської економіки, а також економіки США і їх союзників.
Крім того, в тому ж авторстві і в ті ж терміни має бути підготовлено ще один звіт - про можливий ефект розширення санкцій на цінні папери російського суверенного боргу та їх деривативи.
Згідно з законом, не пізніше ніж через рік після його прийняття, і потім кожен рік до 2021 р., міністр фінансів повинен представляти Конгресу звіт про прихованих фінансових потоках, пов'язаних з Росією. Протягом 90 днів і потім щороку президент повинен представляти звіт про діяльність ЗМІ, контрольованих російським урядом, і ще один звіт - про російський вплив на вибори в Європі і Євразії.
Передбачається також створення фонду протидії російському впливу з фінансуванням в 250 млн дол. у 2018-му і 2019-му бюджетних рр ..
Їжак зазначає, що всі згадані звіти повинні бути відкритими, але можуть мати секретні додатки.
Нагадаємо, 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про санкції проти Росії, Північної Кореї та Ірану.
Детальніше про посилення режиму американських санкцій проти Росії читайте у статті Олексія Їжака "Козирні санкції і бубновий інтерес" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".