UA / RU
Підтримати ZN.ua

Варто з'ясувати причини Волинської трагедії – польський історик

Експерти бояться, що сьогоднішнє рішення польського Cейму може нашкодити українсько-польським відносинам.

Сейм Польщі сьогодні спеціальним рішенням вшанував жертв "геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої в 1939-1945 роках" на Волині. І наслідки цього рішення непередбачувані.

Як повідомляє "Польське радіо", Ольга Попович з варшавського фонду "Наш вибір" боїться, щоб це рішення не нашкодило польсько-українським відносинам. Вона звернула увагу на те, що радикали вже намагаються використати тему Волині для того, щоб розірвати контакти Варшави з Києвом.

В цей же час, доктор Лукаш Ясіна з Музею історії Польщі звертає увагу на те, що політичне рішення польських парламентів ускладнить історичний діалог між українцями і поляками. Однак він переконаний, що прагматизм візьме гору над емоціями у питанні відносин на рівні держав.

"Переважатиме простий політичний розрахунок: ми, поляки і українці, сильні тільки тоді, коли разом", - сказав історик.

У свою чергу інший польський історик Бартош Радінський з Університету кардинала Стефана Вишинського закликає розслідувати причини Воолинської трагедії.

"Я не виправдовуватиму геноциду на Волині, але варто відповісти на питання – чому так сталося і якою була роль передвоєнної політики Польщі", – наголошує він.

Нагадаємо, 22 липня нижня палата польського парламенту (Сейму) затвердила постанову про вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі посполитої в період Другої світової війни. У затвердженому документі наголошується, що організований і масовий характер вбивств поляків, здійснених українськими націоналістами на Волині і Сході Польщі, мав ознаки етнічної чистки і геноциду.

Президент України Петро Порошенко у зв'язку з цим заявив, що шкодує у зв'язку з прийняттям польським Сеймом постанови про визнання геноцидом вбивства поляків на Волині і прогнозує подальші політичні спекуляції. Детальніше про політику національної пам'яті в Польщі та Україні, законопроекти, що стосуються Волинської трагедії та можливі наслідки їх прийняття читайте в статті Володимира Кравченка "Тіні загиблих предків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".