Вакцина від коронавірусу китайської компанії Sinovac Biotech під час третьої фази клінічний випробувань в Туреччині, Індонезії та Бразилії показала хорошу ефективність. Про це виданню Сіньхуа повідомив голова правління і головний виконавчий директор Sinovac Biotech Інь Вейдун.
"Дані клінічних випробувань, отримані в цих трьох країнах, дозволили нам зміцнити впевненість у її безпеці та ефективності", - зазначив Інь Вейдун.
Результати дослідження в Туреччині показали, що вакцина ефективна на 91,25%, в Індонезії - 65,3%. Випробування, яке проводили в Бразилії, показали, що препарат на 100% ефективний проти важкого перебігу ковіду і на 78% під час легкої форми.
Загальний показних ефективності препарату становить 50,38%, якщо брати до уваги не лише хворих, в яких ковід проходить у середній та важкій формі, але й тих, хто не потребує клінічної допомоги, тобто "легких пацієнтів". Про це свідчать результати дослідження Інституту Бутантана, яке відбулося у вівторок.
"Різні результати у різних країнах - це абсолютно нормально, адже клінічні випробування залежать від безлічі факторів", - заявив Вейдун.
За його словами, усі, хто брав участь в клінічний випробуваннях в Бразилії були медичними працівниками.
"Очікується, що простим людям вакцина забезпечить кращий захист", - підкреслив Інь Вейдун.
Також очікується, що ця вакцина може бути ефективною проти мутованого штаму коронавірусу, який вперше виявили в Британії.
"У співпраці з відповідним інститутом при Академії медичних наук Китаю ми виявили, що сироватка добровольців, які отримали вакцину Sinovac, може нейтралізувати штам коронавірусу, виявлений у Великій Британії. Ми також вивчаємо ефективність захисту, яку забезпечує вакцина проти штаму, виявленого в ПАР, і своєчасно поділимося результатами", - резюмував Інь Вейдун.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов 13 січня анонсував, що найближчим часом Україна підпише договори з іншими компаніями-виробниками вакцини від коронавірусу.
За словами Степанова, масова вакцинація українців почнеться в зазначені терміни - в лютому 2021 року.
В "Лекхім" заявили про намір затвердити препарат від компанії Sinovac в Україні до 5 лютого. Глава наглядової ради Валерій Печаєв під час пресконференції заявив, що документи будуть подані тоді, коли вакцину затвердять в Бразилії.
Раніше вчений-біофізик, фахівець з молекулярної динаміки і блогер Семен Єсілевський звернув увагу на матеріал журналу Nature про китайську вакцину компанії Sinovac.
Вчений на своїй сторінці в Facebook вказує, що в документі немає принципово нової інформації про препарат, але акцентує увагу на ключових тезах статті.
У матеріалі зокрема вказується, що загальна ефективність вакцини 50.4%, що гнітюче мало, але важкі випадки захворювання, що вимагають госпіталізації і кисню, вона запобігає практично повністю.
Використання вакцини доцільно для зменшення смертності та навантаження на лікарні в тих країнах, "які знаходяться в абсолютно відчайдушній ситуації і не мають іншого вибору", пише блогер.
Експерт робить висновок, що розвинені країни закуповувати цю вакцину не будуть, так як є кращі альтернативи.
"Це варіант для найбідніших і найтупіших, типу України", пише Єсілевський.
Різнобій у результатах клінічних випробувань вакцини в Бразилії, Туреччини та Індонезії підтверджує, що вакцина не особливо надійна. У бразильському дослідженні брали участь в основному лікарі, тому вона не об'єктивна. У лікарів, по-перше, набагато вище ризик зараження і доза інфікуються, а по-друге, їх тестують на порядок частіше і ретельніше, ніж решта населення.
Про те, як влада України провалила кампанію вакцинації, читайте в матеріалі "Антиділа".