UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вакцина AstraZeneca проти COVID-19 може бути готова до кінця року – WSJ

Навіть попри припинення випробувань, запевняє директор компанії

Вакцину проти коронавірусу COVID-19 від англо-шведської компанії AstraZeneca та Університету Оксфорда ще можна отримати до кінця 2020 року, попри вимушену паузу в її випробуваннях, заявив виконавчий директор компанії Паскаль Соріот.

"Ми все ще можемо отримати вакцину до кінця року, на початку наступного року", - цитує його газета The Wall Street Journal.

Соріот додав, що до початку 2021 року в компанії можуть бути готові потужності по виробництву вакцини для населення Землі. AstraZeneca планує зробити вакцину доступною відразу для населення всіх регіонів планети в один і той же час.

Випробування фази 3 по тестуванню вакцини проти коронавірусу Covid-19 припинені по всій території США. Причиною припинення випробувань стала підозра в серйозній негативної реакції в одного з учасників програми у Великій Британії.

Причина негативної реакції і коли це сталося невідомі, хоча учасник програми клінічних випробувань, як очікується, одужає від COVID-19.

Вакцину AstraZeneca насамперед очікують по обидва боки Атлантики. Деякі вже оплатили великі партії. На замовлення уряду Великої Британії англо-шведська фармацевтична компанія почала виробництво 30 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу COVID-19. Британія також купила серію вакцин та інших міжнародних виробників ще "до отримання схвалення" на їх використання.

27 серпня, Європейська комісія підписала перший договір на закупівлю 300 мільйонів доз вакцини від коронавірусу. Договір був підписаний з розробником AstraZeneca. Підписана угода передбачає закупівлю для всіх країн-членів Євросоюзу 300 млн доз вакцини, з можливістю закупівлі додаткових 100 млн доз.

AstraZeneca займалася розробкою вакцини спільно з Оксфордським університетом. Її використання ще не отримало схвалення. 

Директор оксфордської групи з розробки вакцини Ендрю Поллард заявив, що "цілком можливо", що даних клінічних випробувань вакцини буде досить для того, щоб представити їх регулюючим органам в цьому році.

Україна веде переговори про можливість закупівлі вакцини проти COVID-19 з компаніями AstraZeneca і китайським виробником вакцин, крім цього Україна розраховує на 8 млн доз вакцин в рамках глобальної ініціативи COVAX.

Нагадаємо, вакцина проти COVID-19 для масового використання з'явиться в Україні в березні наступного року, заявив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко 1 вересня.

За його словами, березень 2021 - це оптимістичний варіант появи вакцини.

Раніше Мінфін заявив, що витрати Фонду боротьби з COVID-19 за станом на початок вересня склали 19,1 млрд грн, тобто 29% від загального обсягу Фонду, який становить 66 млрд грн.

22 квітня Кабмін затвердив порядок використання грошей з Фонду боротьби з коронавірусом. Так, гроші з фонду можна виділити за рішенням Кабміну. Після ухвалення такого рішення, розпорядник відповідних коштів повинен узгодити його з парламентським комітетом з питань бюджету.

Що не зробила влада для боротьби з епідемією за вісім місяців і що зобов'язана почати робити прямо зараз, читайте в матеріалі Алли Котляр "Коронавірус: Хибна вагітність влади".