Вжиті в Європейському союзі заходи щодо захисту виборів до Європарламенту дозволили запобігти спробам втручання ззовні у виборчий процес, хоча ця робота ще вимагає аналізу, заявив у понеділок в Брюсселі один з речників Єврокомісії.
"Поки рано робити будь-які висновки про можливі проблеми напередодні та в ході європейських виборів. Однак ми вже можемо ясно бачити, що заходи, вжиті відповідно до Плану дій проти дезінформації, і наш пакет заходів з нагоди виборів, допомогли запобігти нападу і викрити спроби дезінформації", - сказав речник Єврокомісії, додавши, що "крім іншого, це вдалося з допомогою сильного союзу перевіряючих факти журналістів, цифрових платформ, урядів, учених і громадянського суспільства". "Підвищення обізнаності громадськості ускладнює проникнення зловмисних джерел в громадські дебати".
Він розповів, що після ретельного аналізу, в червні представлять Європейській раді спільний звіт Європейської комісії та високого представника у закордонних справах.
"Але ще більше належить зробити, щоб захистити наші демократичні процеси від маніпуляцій і дезінформації. Ми продовжимо наші зусилля", - заявив представник Єврокомісії.
Нагадаємо, що 23-26 травня в державах ЄС відбулися вибори депутатів Європарламенту. У четвер голосували громадяни Нідерландів і Британії, в п'ятницю голосування відбулося в Ірландії та Чехії, а у суботу - в Латвії, Словаччини та на Мальті. У неділю на виборчі дільниці прийшли громадяни 21 держави.
"Європейська народна партія" отримала 178 мандатів, соціалісти – 152 місця в Європарламенті. Ліберали разом з представниками "Ренесансу" Еммануеля Макрона створять нову депутатську групу з 108 осіб. "Зелені" отримали 67 мандатів. У євроскептиків буде більше 100 місць: групи "Європа для свободи" та "Європа за нації" провели в Європарламент 53 і 55 депутатів відповідно.
Докладніше про читайте у матеріалі DT.UA "Експлейнер: Вибори до Європарламенту і чому вони важливі".