Європарламент приймає до уваги попередні результати консультативного референдуму в Нідерландах, але розчарований його підсумками.
"Ми вважаємо, що це ЄС зі всіма 28 державами-членами можуть приймати рішення, а не 20% виборців однієї держави-члена, що становить 0,6% від усього населення ЄС, в ході референдуму, який має консультативний характер", - йдеться у спільній заяві голови комітету з закордонних справ Європарламенту Ельмара Брока, голови комітету парламентського співробітництва між Україною та ЄС Андрія Пленковича й доповідача з питань України в Європарламенті Яцека Саріуш-Вольського.
Також в заяві підкреслюється, що Європарламент приймає до уваги попередні результати консультативного референдуму, який відбувся в Нідерландах щодо питання угоди про асоціацію України і ЄС.
"Для нас, переконаних у перевагах цієї угоди, взаємовигідного і для громадян України, і для громадян ЄС, це, звичайно, розчарування, що більшість тих, хто проголосував в Нідерландах висловилися проти", - підкреслюється в заяві.
Представники Європарламенту вказують на те, що результат референдуму в Нідерландах нагадує про необхідність взаємодіяти з громадянами, щоб інформувати і роз'яснювати переваги і характер угод. Вони підкреслили, що угода про асоціацію ЄС з Україною вже ратифікували 27 держав-членів ЄС, Європейський парламент, Верховна Рада України, а також схвалений обома палатами та урядом Нідерландів.
"Ми закликаємо уряд Нідерландів повідомити свою позицію якомога швидше", - йдеться в заяві.
Раніше голова Європейського парламенту Мартін Шульц висловив жаль у зв'язку з результатом референдуму в Нідерландах про ратифікації угоди про асоціацію Україна-ЄС. Тепер слід боротися за "цивілізаційний проект Європа", заявив Шульц в інтерв'ю газетам видавничого дому Funke Mediengruppe.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін запевнив, що референдум в Нідерландах не вплине на практичне застосування асоціації Україна-ЄС. Він додав, що зараз влада Нідерландів і політики будуть радитися, як далі діяти. Також президент Петро Порошенко теж заявив, що підсумки референдуму в Нідерландах не є перешкодою на шляху України в Європу. При цьому він нагалав, що голосування в королівстві має "виключно консультативний характер".
Водночас прем'єр-міністр Нідерландів заявив про неможливість продовжувати ратифікаціюасоціації. Останні дані екзит-полів свідчать, що "проти" асоціації з Україною проголосували 61%, "за" лише 38,1%. При цьому найбільшу інтригу має питання явки - чи буде вона достатньою для необхідних 30%. За останніми даними, явка склала 32,2%.