У четвер, 23 травня, в ЄС стартували загальні вибори до Європейського парламенту. Вибори в ЄП проходять кожні п'ять років. Близько 400 мільйонів виборців по всій Європі оберуть в цілому 751 законодавця, хоча ця цифра знизиться до 705, коли Велика Британія вийде з ЄС. Євродепутати перевірятимуть і змінюватимуть закони, запропоновані Європейською комісією, за умови їхнього схвалення національними урядами в Раді ЄС.
Голосування почалося з Нідерландів і Великої Британії. У п'ятницю голосування проведуть для мешканців Ірландії та Чехії, а 25 травня - в Латвії, Мальті та в Словаччині. В інших країнах Євросоюзу вибори пройдуть у неділю.
Голосування проходить на тлі зростання популярності популістів і націоналістів у Європі і Великій Британії.
Ультраправі партії в Європі проводять кампанію за обмеження повноважень бюрократії ЄС і за посилення обмежень на імміграцію. Такі партії є в Італії, Німеччині та Франції. Президент Франції Еммануель Макрон заявив про необхідність "не поступатися коаліції знищення та дезінтеграції", яка прагне зруйнувати єдність ЄС, що формувалося останні шість десятиліть.
Вибори в Європарламент завершаться 26 травня.
Згідно із дослідженням Європейської ради з міжнародних відносин, антиєвропейські партії можуть одержати третину місць у Європейському парламенті. Наразі близько 23% членів Європарламенту належать до антиєвропейських партій, від ультралівих до ультраправих, але це число може зрости як мінімум до 33%.
Детальніше про майбутні вибори читайте у матеріалі DT.UA "Експлейнер: Вибори до Європарламенту і чому вони важливі".