В Японії на антивоєнну демонстрацію вийшли понад 100 тисяч протестувальників, які вимагають відставки прем'єра Сіндзо Абе. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Масові акції протесту почалися у зв'язку з планами уряду прийняти нову військову доктрину. У Токіо демонстранти зібралися перед будівлею парламенту, щоб висловити протест проти законопроекту, згідно з яким японська армія зможе брати участь у військових операціях за кордоном.
Як відомо, чинна японська конституція забороняє це, крім випадків прямої загрози безпеці країни.
Згідно з даними, отриманими від організаторів, лише у Токіо в акції протесту взяли участь близько 120 тисяч осіб. В останній раз стільки людей виходили на вулиці в 2012 році після катастрофи на АЕС "Фукусіма-1". Демонстранти тримали плакати з антивоєнними гаслами і закликали прем'єр-міністра країни Сіндзо Абе подати у відставку.
"Глава уряду був ініціатором законопроекту, що спровокувало масове невдоволення громадян. Документ був схвалений комітетом з безпеки. Абе пояснив цей крок необхідністю зміцнити роль японської армії на тлі посилення військової присутності в регіоні Китаю і потенційною загрозою від Північної Кореї", - йдеться в повідомленні.
У липні нижня палата японського парламенту схвалила закон, який дозволяє посилати за кордон війська країни, вперше після закінчення Другої світової війни. Тоді в Японії пройшов стотисячний протест. Критики кажуть, що такі зміни можуть заплутати Японію в конфліктах на чолі з США по всьому світу і порушують дев'яту статтю післявоєнної конституції.