Вперше з моменту приходу до президентства Володимира Зеленського більшість українців стало вважати, що країна рухається в неправильну напрямку, повідомляє Bloomberg, посилаючись на результати останнього опитування громадської думки.
Видання нагадує, що Зеленський здобув дуже переконливу перемогу на виборах минулої весни, отримавши підтримку виборців, які вимагали змін. У якийсь момент його рейтинг навіть перевищував рейтинг президента РФ.
Проте становище почало погіршуватися. Згідно з опитуванням, проведеним фондом "Демократичні ініціативи" і Київським міжнародним інститутом соціології, 39% громадян вважають, що Україна рухається в неправильному напрямку. Іншої думки дотримуються 36% опитаних. У свою чергу Bloomberg відзначає, що ще в серпні ця цифра становила 50%.
Як зазначає видання, на даний момент пріоритетами України є припинення війни в Донбасі, підвищення рівня життя, скорочення тарифів, боротьба з корупцією і скорочення впливу великого бізнесу на політику.
Також в опитуванні йдеться про те, що 75% українців виступають за мирні переговори з Росією, а 59% підтримують ініціативу виведення військ із зони конфлікту на Сході країни.
Нагадаємо, шостий президент України намагається стати ближче до громадян країни. Нові формати спілкування президента з українцями придумують заступники керівника його Офісу Кирило Тимошенко і Юрій Костюк.
Їм належить ідея самоинтервью президента в Tesla. Також вони придумали ідею випуску новин від Зеленського. Замість Tesla президент щотижня повинен був зустрічатися з журналістами, де 20 хвилин підводив би підсумки досягнень тижня, 10 хвилин відповідав на питання.
Раніше у статті для DT.UA політичний аналітик Олександр Солонько писав про те, що Володимир Зеленський і "Слуга народу" провалюють комунікацію із громадськістю. На його думку, нова українська влада не здатна в кризовій ситуації на адекватний діалог із суспільством. Відповідаючи на питання журналістів про те, на що йде Україна в питаннях війни (щодо "Формули Штайнмаєра") депутати від "Слуги народу" чіпляються за символічну владу Зеленського, посилаючись на те, що він начебто знає що робить, без конкретних відповідей.
Докладніше читайте у статті Олександра Солонька "Деконструкція символічної влади" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".