UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Угорщині за новими законами заарештували 60 біженців

Нелегальний перетин кордону карається позбавленням волі на строк до трьох років.

Після введення нових угорських законів про біженців, які набрали чинності з півночі 15 вересня, поліція вже заарештувала 60 чоловік, які намагалися нелегально перетнути кордон повідомляє Deutsche Welle з посиланням на інформагентство AFP.

"Сьогодні 60 осіб були схоплені поліцією під час розрізання або пошкодження паркану, 45 на кордоні, ще 15 всередині країни. Поліція порушила кримінальну справу проти них", - повідомив радник з національної безпеки прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Георгій Баконди.

Згідно новому пакету правок, прийнятих парламентом країни, посилюється законодавство про міграцію і захист кордону. Нові заходи передбачають участь армії в контролі кордону, кримінальне покарання у вигляді трьох років ув'язнення за нелегальний перехід кордону, депортацію порушників кордону. Разом з тим передбачається прискорений процес розгляду запитів щодо надання статусу біженця та посилення покарання для організаторів контрабанди людей.

Читайте також: У липні в Україні вперше за два роки впали ціни

14 вересня Угорщина закрила кордон із Сербією через наплив мігрантів. Місцеві служби встановили огорожу в місті Роско, де знаходиться міграційний табір.

Як і інші європейські країни, Угорщина зіткнулася з важким напливом біженців. Тільки в серпні кордон Угорщини перетнули 34 тисячі осіб. 26 серпня угорська поліція застосувала сльозогінний газ проти мігрантів на кордоні.

Біженці прибувають в Угорщину з метою потрапити до країн Західної Європи, в першу чергу, в Німеччину та Австрію. У зв'язку з цим прем'єр Угорщини Віктор Орбан закликав Берлін і Відень закрити кордони для мігрантів. На думку Орбана, обидві держави повинні "ясно сказати", що вони не стануть приймати біженців, інакше в Європу будуть і далі приїжджати "мільйони людей".

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.