Сьогодні, 18 жовтня, у США почали діяти штрафні мита на 150 товарів, вироблених в Європейському Союзі. Мита на рекордні 7,5 млрд доларів були введені через субсидіювання Євросоюзом авіабудівного концерну Airbus, повідомляє Reuters.
Це означає, що відтепер США додадуть 10% мита на європейські літаки і 25% на ряд сільськогосподарських і промислових товарів, що імпортуються з ЄС. Зокрема, штрафні мита торкнуться цивільних літаків з Франції, Німеччині, Великобританії і Іспанії, шотландське віскі, французькі вина, сир, одяг, кава. Крім цього, під санкції потрапляють європейська свинина, йогурти, масло, оливки та інше товари. Тобто товарів із тих країн, які Вашингтон звинувачує в субсидіях авіабудівному концерну Airbus.
Президент Дональд Трамп назвав рішення Всесвітньої торговельної організації "великою перемогою для Сполучених Штатів".
Як заявив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас, Євросоюз введе контрзаходи у відповідь на нові мита, введені Сполученими Штатами на ряд європейських товарів.
"Тепер ЄС повинен буде відреагувати і після отримання дозволу від Всесвітньої торгової організації, ймовірно, також введе штрафні мита", - заявив він.
Він також додав, що для цього кроку європейські країни повинні показати єдність. "Ми як і раніше готові вести переговори за загальними правилами субсидій в авіаційній галузі. Адже, ми все ще можемо запобігти подальший збиток".
З 22 червня 2018 року вступили в силу мита Євросоюзу на деякі товари з США. Тим самим країни Європи відреагували на рішення президента США Дональда Трампа ввести мита на сталь і алюміній з Європи, Канади і Мексики, в якому вже з'явилися свої винятки у вигляді кількох імпортерів.
Нагадаємо, що 1 березня 2018 року на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі й алюмінію. Уже 8 березня очільник Адмінстрації підписав розпорядження про оподаткування іноземної сталі 25% митом, а алюміній - 10%.