UA / RU
Підтримати ZN.ua

В США чекають, що Путін піде на поступки в Україні ще цього року – Rzeczpospolita

За словами помічниці заступника Держсекретаря США з питань Європи, Обама дав чітко зрозуміти Путіну, що хоче добитися виконання Мінських угод що кінця його каденції.

Президент Росії 3 не може ігнорувати занепад економіки його країни. Тому йому доведеться до кінця цього року піти на поступки у питанні завершення війни в Україні.

Про це в інтерв'ю Rzeczpospolita сказала помічниця заступника Держсекретаря США у справах Європи і Євразії Кетлін Кавалец. За її словами, президент Барак Обама намагався створити партнерські відносини з Росією. Але окупація Криму і вторгнення в Донбас змусили його змінити свою політику.

"Ми бачимо можливість для прогресу. Обама сказав Путіну, що одним з його пріоритетів стало втілення Мінських угод до кінця каденції. Це дало б можливість скасувати санкції. Але перед тим українці повинні отримати назад повний контроль над своїми кордонами. Америка готова будь-якої миті підтримати переговори в Нормандському форматі. Всі знають, що треба зробити, але питання стоїть у відновленні довіри і послідовності дій", - сказала Кавалец.

Вона також додала, що президент Росії навряд чи чекав, що так багато чинників почнуть тиснути на російську економіку. Ціни на нафту обвалилися, брак західних кредитів, санкції і відсутність реформ в Росії принесли тяжкі наслідки. На думку американського чиновника, Путін більше "не може все це ігнорувати".

На питання польських журналістів, чи не вирішила б конфлікт обіцянка Заходу для Росії, що Україна ніколи не вступить в НАТО, Кавалец відповіла: "Думаю, що ні. НАТО дотримуються політики відкритих дверей".Тож вірогідність українського членства в Альянсі не виключена. Однак говорити про конкретні терміни Кавалец відмовилася.

Тим часом, депутат Бундестагу від "Партії зелених" і член Парламентської асамблеї Ради Європи Марілуїза Бек і президент німецького фонду Генріха Боеля Ральф Фюкс в статті для Atlantic Council, що Захід повинен нарешті припинити підігрувати Путіну щодо України. Мінські угоди зайшли в глухий кут і саме час для нового формату переговорів щодо завершення війни в Донбасі. США і Великобританія повинні взяти участь у новому процесі. Вони разом з Росією виступили гарантами суверенітету і цілісності України в обмін на її ядерний арсенал за Будапештським меморандумом 1994 року. Вашингтон і Лондон не можуть ухилятися від виконання своїх зобов'язань згідно з цим документом.

У свою чергу, професор політології Університету Ньюарка Александр Мотиль писав у статті для Atlantic Council, що втомленим від України потрібно просто її озброїти. Він підкреслює, що США і Великобританія теж не виконати свої зобов'язання за Будапештським меморандумом. Адже на практиці їхні обіцянки захистити українську територіальну цілісність виявилися порожніми. Видання The Economist писало, що Мінські угоди ведуть в нікуди. Політики в Києві зазначають, що Мінські угоди вкрай непопулярні в Україні. Порошенко розглядає можливість проведення референдуму про статус Донбасу.