UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Росії закрили справу про смерть Магнітського, що стало причиною санкцій з боку США

Слідчий комітет РФ закрив справу про загибель юриста Hermitage Capital у СІЗО в 2009 році, не знайшовши складу злочину.

Слідчий комітет Росії закрив кримінальну справу про смерть юриста фонду Hermitage Capital 3 у СІЗО, що стало причиною введення санкцій проти РФ з боку США - він перебував в ув'язненні в умовах, які правозахисники назвали "тортурами".

Згідно з офіційними висновками російських слідчих, Магнітський був поміщений під варту на законних підставах, не зазнавав тиску або насильства в ізоляторі, і його смерть настала з природних причин.

За висновком судово-медичних експертів, причиною смерті Магнітського стала серцева недостатність, набряк мозку і легень "з гострими крововиливами, що розвилися у зв'язку з фібриляцією шлуночків серця". За даними СК, перед смертю у Магнітського загострилися вторинна дисметаболічна кардіоміопатія на тлі цукрового діабету і хронічний активний гепатит.

Таким чином, слідчі не встановили "об'єктивних даних про скоєння щодо Сергія Магнітського злочинів", у зв'язку з чим прийняли рішення про припинення кримінальної справи за відсутністю події злочину.

- Магнітський помер після побиття в СІЗО, - правозахисники

Сергій Магнітський опинився в ув'язненні у зв'язку з тим, що проходив у справі про несплату податків.
Hermitage Capital запевняє, що Магнітського заарештували після того, як той розкрив розкрадання співробітниками правоохоронних органів 5,4 мільярда рублів з бюджету РФ.

Він помер у листопаді 2009 року в СІЗО "Матроська тиша", куди його привезли з "Бутирки". Колеги і родичі Магнітського впевнені, що арешт і смерть юриста пов'язані з його професійною діяльністю.

Влітку 2011 року Рада з прав людини при президенті РФ представила свою доповідь про смерть Магнітського. Вона з'ясувала, що перед смертю Магнітського позбавили медичної допомоги, а також зафіксувала численні порушення при продовження терміну арешту юристу.

"До того ж є підозри вважати, що смерть Магнітського була спровокована його побиттям: згодом родичі зафіксували у нього розбиті суглоби пальців і синці на тілі", - йшлося в доповіді.

У 2012 році два головних підозрюваних - лікар санчастині "Бутирок" Лариса Літвінова і заступник начальника Дмитро Кратов - були виправдані, в їхніх діях не знайшли складу злочину. Інших обвинувачених так і не з'явилося.

Магнітського судили посмертно, а в лютому 2013 року проти нього висунули нові звинувачення: МВС запідозрив його у розробці шахрайських схем для покупки акцій "Газпрому", пов'язавши це з діяльністю фонду Hermitage Capital Management під управлінням Уїльяма Браудера, на якого працював юрист.

Скандальна "справа Магнітського" поширилася далеко за межі Росії, ускладнивши її відносини із західними країнами.

Восени 2012 року США прийняли так званий "акт Магнітського", що вводить санкції щодо росіян, причетних до смерті юриста та інших порушень прав людини в Росії. У "чорний список" включені співробітники спецслужб, поліцейські вищої і середньої ланки, тюремні охоронці та лікарі, прокурори, податкові аудитори і інспектори.

Наприкінці жовтня Європарламент прийняв вже третю резолюцію, в якій закликав виконавчу владу Євросоюзу і також ввести санкції проти осіб зі "списку Магнітського".

Москва гостро відреагувала на рішення Вашингтона, прийнявши у відповідь так званий "закон Діми Яковлєва", яким запроваджуються візові та фінансові санкції щодо громадян не тільки США, але й інших іноземних держав, які причетні до порушення прав росіян або скоєння злочинів проти них. Крім того документ заборонив американцям усиновляти дітей з Росії. !zn

Читайте також:

Human Rights Watch звинуватила США у лицемірстві, а Росію - у рекордному авторитаризмі

Литва слідом за США та Швейцарією заморозила рахунки росіян зі "списку Магнітського"

Путін підписав "антимагнітський" "закон Діми Яковлєва"

Росія розкритикувала Євросоюз за неповноцінну демократію і порушення прав людини