UA / RU
Підтримати ZN.ua

В районі російської авіабази в Сирії помічені Су-34 з протикорабельними ракетами

Кому належать ці літаки, Росії, або ж режиму Башара Асада, не відомо.

У небі над сирійської провінцією Латакія, де розташована російська авіабаза Хмеймім, помітили багатофункціональні винищувачі-бомбардувальники Су-34, оснащені протикорабельними ракетами, повідомляє Warjournal у своєму Telegram.

"В небі Латакії, де розташована російська авіабаза Хмеймім, помічені Су-34 з підвішеними протикорабельними ракетами Х-35В", - йдеться в повідомленні.

Кому саме належать ці літаки, Росії, або ж режиму Башара Асада, не відомо.

При цьому слід зазначити, що ні сирійська опозиція, ні терористичні угрупування, що діють на території Сирії, своїм флотом не володіють. Таким чином, протикорабельні ракети призначені для стримування флоту США і їх союзників, які діють в регіоні.

Раніше, президент США Дональд Трамп уже відправив ударну групу ВМС США в район Близького Сходу. Групу з семи бойових кораблів очолює авіаносець Harry S. Truman. Загальна чисельність екіпажів кораблів перевищує 6,5 тисяч чоловік.

Зазначимо, що у Росії заявили, що ракети, випущені по Сирії, будуть знищені разом з джерелами запуску. Світ з обережністю спостерігає за тим, що станеться в найближчі дні на Близькому Сході. Вірогідність військового зіткнення основних сторін конфлікту США і Росії - вкрай висока.

Нагадаємо, що загострення відносин між учасниками сирійського конфлікту почалося після хімічної атаки на місто Дума, що в Сирії, в результаті якої загинули не менше 75 осіб, більше 1000 – постраждали. Число загиблих може істотно зрости, так як медики та волонтери не змогли дістатися до всіх уражених районів.

Президент США Дональд Трамп назвав Асада "твариною" і поклав відповідальність за його дії на Іран, Росію і особисто на президента РФ Володимира Путіна. Американський президент пообіцяв, що винні "заплатять високу ціну", а режим сирійського диктатора припинить існування.

Пізніше Трамп пообіцяв вжити рішення про відповідні дії протягом найближчих 48 годин.

США, Франція, Британія і шість непостійних членів Ради Безпеки ООН ініціювали екстрене засідання Ради безпеки у зв'язку з хіматакой в Думі.

Росія заблокувала запропонований США проект резолюції про негайне гуманітарному доступі до району ураження. Однак, постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі повідомила, що Вашингтон прийме відповідні заходи у зв'язку з хімічної атакою в сирійському місті Дума незалежно від рішення Ради Безпеки ООН.

Росія, у свою чергу, попередила по військовим каналам США про ймовірні наслідки відповіді на хіматаку в Сирії.Москва погрожує Вашингтону "серйозними наслідками", у разі, якщо останні наважиться застосувати силу в Сирії.

В Білому домі розглядають варіанти відповіді на хімічну атаку військових Башара Асада проти цивільного населення в сирійському місті Дума. Учасники наради зійшлися на думці, що тільки більш потужний, ніж торішній удар, може стати стримуючим фактором від подальшого використання хімічної зброї.