Міністри внутрішніх справ країн ЄС домовилися про розподіл 120 тисяч мігрантів, йдеться в повідомленні прес-служби представництва Люксембургу в Раді ЄС.
"Рішення про розподіл 120 тисяч осіб прийнято сьогодні переважною більшістю країн-членів", - йдеться в повідомленні.
Як повідомив у своєму Twitter директор представництва видання Financial Times в Брюсселі Петер Шпігель, проти примусових квот на мігрантів виступили 4 країни: Чехія, Словаччина, Угорщина і Румунія.
Варто відзначити, що досягнута домовленість не є остаточною, це рішення ще має бути схвалено національним парламентом. Поки ж країнам ЄС вдалося розподілити за квотами тільки 40 тисяч біженців.
Квотне перерозподіл 120 тисяч мігрантів є лише з одним інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу (Італії, Франції, Німеччині, Угорщині тощо) в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує наплив мігрантів у 850 тисяч біженців в найближчі два роки.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".