UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Польщі ухвалили антикризову програму на 45 млрд євро

В законопроєкті залишаються положення, відповідно до яких українцям та іншим іноземцям буде продовжено дозвільні документи на час епідемії та ще на 30 днів після її закінчення.

Сенат Польщі ухвалив так званий "Антикризовий щит" - законопроєкт, який спрямовує 212 млрд злотих, тобто понад 45 млрд євро, на підтримку економіки країни. Про це повідомляє "Укрінформ".

"Сенат Польщі вніс 104 поправки до закону, скасовуючи, зокрема, зміни, які пропонувалися Сеймом у виборчому кодексі, але залишаючи положення, якими на час епідемії та 30 днів після неї продовжуються дозвільні документи на перебування і роботу іноземців, у тому числі й українців", - йдеться в повідомленні.

Маршалок Сенату Томаш Гродзький зазначив, що перше планувалося внести 2 тис. поправок, але значну їх частину відклали через необхідність прийняття проєкту якнайшвидше.

"З огляду на очікування поляків, сенатори зробити певний вибір і під час цього засідання внесли лише ті поправки, які вважали ключовими… Сенатори усунули із закону положення, які не стосуються боротьби з коронавірусом",- додав він.

Відомо, що Сенат скасував поправку до виборчого кодексу, відповідно до якої було запроваджено кореспонденційне голосування особами, які перебувають на карантині або які мають понад 60 років.

Зазначається, що "Антикризовий щит" складається з п'яти блоків: захисту робочих місць, підтримки системи охорони здоров'я, безпеки фінансової системи, підтримки підприємництва, а також розвитку інвестицій в публічному секторі.

Раніше повідомлялося, що з середини березня, коли були введені обмеження, пов'язані з пандемією коронавірусу, понад 118 тисяч осіб покинули Польщу через східний кордон. Серед усіх іноземців, 89 тисяч були українцями. Водночас тільки 32 тисячі осіб в'їхали в Польщу зі сходу.

До початку коронавірусної кризи польські влади та компанії були стурбовані тим, що з початку весни українські мігранти з Польщі переїдуть в Німеччину. Детальніше про лібералізацію імміграційного законодавства Німеччини та наслідки для України, читайте в інтерв'ю Олександра Хребта з Андрієм Гайдуцьким "Переливання крові для ZN.UA.