UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ООН закликали всі сторони конфлікту в Донбасі до виконання Мінських угод

Дікарло зазначила, що незважаючи на всі дипломатичні зусилля, на переговорах вдалося досягти лише незначного прогресу щодо припинення бойових дій.

Заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Дікарло під час засідання Ради безпеки ООН з питання України в процесі обговорення ситуації в Донбасі від імені Організації закликала всі сторони конфлікту до виконання положень Мінських угод.

Зокрема, заступник генсека ООН заявила, що незважаючи на всі дипломатичні зусилля, на переговорах вдалося досягти лише незначного прогресу по припиненню бойових дій на території Донбасу.

"Конфлікт на сході України тепер вже п'ятий рік представляє активну загрозу міжнародному миру і безпеці", - підкреслила Дікарло.

Дікарло нагадала, що останнім часом почастішали випадки "непередбачуваного загострення бойових дій, що погіршує обстановку небезпеки і породжує невизначеність щодо намірів сторін".

"В той час, коли на переговорах на різних рівнях тривають пошуки спільних позицій, як і раніше відсутнє ефективне втілення будь-яких угод", - заявила Дікарло.

Втім, зазначила вони, цього літа ескалація насильства на сході України була найнижчою за всі роки бойових дій. На її думку, свою роль зіграли "хлібне" та "шкільне" перемир'я (обидва були порушені терористами у перший же день - ред.).

"Очевидно, що при наявності необхідної політичної волі та справжньої відданості угодами, можна припинити насильство на місці і різко зменшити вплив конфлікту на цивільне населення", - підкреслила Дікарло.

Однак вона зазначила, що в останні шість місяців кількість жертв зросла.

"Тільки у вересні Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 20 жертв, пов'язаних із конфліктом. Більше половини цих цивільних жертв стали результатом вибуху мін або вибухових залишків війни... Організація Об'єднаних Націй продовжує закликати сторони забезпечити повне і негайне виконання угод про припинення вогню і проявляти максимальну стриманість для захисту цивільного населення в уражених конфліктом районах", - зазначила представник ООН.

Також вона заявила, що для всіх сторін головними пріоритетами без затримок повинні стати відведення важкого озброєння з населених районів, розведення сил і захист цивільної інфраструктури.

Як повідомлялося, 22 серпня учасники Тристоронньої контактної групи в Мінську погодили безстрокове припинення вогню з 29 серпня у зв'язку з початком навчального року. "Шкільне перемир'я" стало вже 16-м з початку війни у Донбасі. Як і всі попередні перемир'я, воно було порушене бойовиками російсько-окупаційних формувань у перший же день.

Вісім країн-членів Європейського союзу в ході засідання Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй закликали владу Російської Федерації вивести її збройні сили та техніку з української території; відповідну заяву перед початком засідання зачитала постійний представник Великобританії при ООН Карен Пірс на брифінгу, який транслювався на сайті Організації.