UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ООН не виключають початку громадянської війни в М'янмі

Головнокомандувач збройних сил країни має намір утримати власту и не поступиться не перед чим.

Ситуація в М'янмі після військового перевороту може перерости в громадянську війну безпрецедентного масштабу. Про це заявила спецпосланниця генерального секретаря ООН в М'янмі Крістін Шранер-Бургенер на засіданні Ради Безпеки ООН, повідомляє Голос Америки.

Шранер-Бургенер вважає, що головнокомандувач збройних сил країни генерал Мін Аун Хлаін сповнений рішучості утримати владу в країні і він не буде зупинятися перед методами. Це означає, що градус кровопролиття в країні буде тільки підвищуватися. Сили безпеки й без того розстрілюють мітинги бойовими патронами не розбираючи, хто перед ними - чоловік, жінка або дитина.

Мінімум три озброєні повстанські етнічні угруповання вже заявили про заходи у відповідь у тому випадку, якщо військові продовжать силою зброї придушувати спрямовані проти державного перевороту демонстрації.

Нагадаємо, 2 лютого військові М'янми звільнила більшість регіональних міністрів, затриманих під час перевороту 1 лютого. Військовий переворот стався в день, який повинен був стати першим в каденції нового парламенту. Су Чжи та інші депутати, які повинні були бути приведені до присяги, були заарештовані. Також путчисти затримали міністрів, але наступного дня більшість з них звільнили.

Держдепартамент у вівторок наказав американським дипломатам і їх сім'ям покинути М'янму в зв'язку з військовим переворотом. Якщо місяць тому американський Держдеп дозволив держслужбовцям залишати М'янму добровільно, то тепер це є обов'язковою умовою. Залишитися можуть лише ті дипломати, чия робота критично необхідна.

 

 

 

Нагадаємо, в М'янмі в результаті зіткнень між учасниками акцій протесту і співробітниками силових відомств з 1 лютого загинули майже 460 осіб.

1 лютого в М'янмі військові захопили владу і заарештували президента. Представники армії пояснили це масштабними фальсифікаціями на минулих в листопаді 2020 року виборах.

Після цього в країні почалися протести, які тривають і до сьогоднішнього дня. В ході сутичок гинуть люди, також тривають арешти.